Teema: Loodus
Pealkiri: 
Ei iial üksi. Mikroobid – taimede, loomade ja ühiskonna alusAutor(id): Marc-André Selosse; teadustoimetaja Maarja Öpik
Kirjastus: Argo
Linn: Tallinn
Aasta: 2021
Originaalkeel: 
Tõlkija: Kadri Koik
ISBN: 9789949688487
Lehekülgi: 392 
Sari: Elav teadus 
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 215x150
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Taimed ja loomad, sealhulgas inimene, on ümbritseva maailmaga vastastikku kasulikus suhtes. Mullas ja vees, juurtes ja latvades, igas elusolendis kihab vilgas elu. Meid ei jäeta hetkekski omapead, iial ei saa öelda, et oleme üksi. Meie kaaslasteks on tibatillukesed olevused, kelle abita me ei sööks ega hingaks. Mikroorganismide olemasolu on lubanud tekkida ja areneda taime- ja loomariigil, ökosüsteemidel ja ühiskondadel. 
 Selosse’i teos on tulvil loodusimesid, kelle peale me ei ole osanud siiani isegi mõelda, ammugi neid vääriliselt hinnata: mikroobid aitavad kiusvaaladel krevette koorida, bakterid „viisistavad“ tsikaadide laulu, merepõhjas elavad „juurtega“ loomad. Keegi neist ei ole üksi ja keegi ei jää tunnustuseta: selles raamatus saavutavad kustumatu kuulsuse isegi pabulad ja pätsid. 
 Autor ei oleks prantslane, kui ei pühendaks arvestatavat osa raamatust veinidele ja juustudele, aga jutt pole nende söömisest ega serveerimisest, vaid ikka neist samadest bakteritest ja seentest, kes hüva kraami iseäranis maitsvaks muudavad. Isegi juust pole iialgi üksi! 
 Marc-André Selosse on Prantsuse riikliku loodusloomuuseumi professor ning Gdański ülikooli ja Brasiilia Viçosa föderaalse ülikooli külalisprofessor. Tema uurimistööd käsitlevad vastastikku kasu toovate liitude (sümbiooside) ökoloogiat ja evolutsiooni. Mükoloogi ja botaanikuna tegeleb ta mükoriisa sümbioosidega, milles saavad kokku mullaseened ja taimejuured. Prantsusmaa põllumajandusakadeemia korrespondentliikme ja Prantsusmaa botaanikaseltsi presidendina osaleb ta kolme rahvusvahelise teadusajakirja väljaandmises ja tegeleb aktiivselt teaduse populariseerimisega. Ta on avaldanud enam kui 130 teadusartiklit ja arvukalt populaarteaduslikke kirjutisi. 
 Teose väljaandmist on toetanud Prantsuse Suursaatkond ja Prantsuse Instituut Eestis. 
Originaali pealkiri Jamais seul. Ces microbes qui construisent les plantes, les animaux et les civilisations. Eesti keeles
Märksõnad:
Argo kirjastus
Elav teadus
loodusteadused
teadus
Hind: 
27,00 EURTeema 
Loodus alla viimati lisatud: 
Martin Gardner, Parem-vasak maailm,
Valgus, 1972, hind: 4,00 eurot
Kalle Karoles ja Hendrik Relve, Euroopa ja Aasia metsad,
Loodusajakiri, 2012, hind: 10,00 eurot
Heli Tiits, Meie sünnimaa loodus. Geograafia lugemik V-VII klassile,
Valgus, 1987, hind: 4,00 eurot
Koostanud Maris Paju. Toimetanud Ivar Puura, Tartumaa keskkond. Tartumaa Keskkonnateenistuse väljaanne,
Elmatar, 2001, hind: 6,00 eurot
S. Aher, M. Harak, J. Jõgi, H. Karik, R. Kristian, J.-M. Punning, U. Ratas, K. Relve, J. Umborg, H. Õiglane, Keskkonnaraamat gümnaasiumile. I osa. Elukeskkond,
Haridusministeerium, 1999, hind: 9,00 eurot
Are Kont; toimetanud Marina Meleško, Eestist Euroopasse. Eesti loodusgeograafia 9. klassile. I osa,
Avita, 2009, hind: 10,00 eurot
Viktor Masing, Linda Poots, Tuhat tutvust tundrast kõrbeni. Bioloogide matkadest NSV Liidu looduskaitsealadele,
Valgus, 1970, hind: 4,00 eurot
Evald Ojavee, Läänemeri. Ökosüsteemid ja elusvarud, nende hindamine ning haldamine,
Teaduste Akadeemia Kirjastus, 2014, hind: 13,00 eurot
Taimi Paljak, Ilmapäevik 2023,
Hea Lugu, 2022, hind: 15,00 eurot
Paide Ühisgümnaasiumi, Türi Gümnaasiumi ja Väätsa Põhikooli õpetajate töörühm (töörühma juht Sirje Haav), Mina ja keskkond. Keskkonnaõpetuse töövihik 3.-6. klassile,
Kuma, 2003, hind: 4,50 eurot
Loodus all on 1007 raamatut. Klõpsa 
siia, et näha täielikku loendit!