Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
AegnaAutor(id): Robert Nerman
Kirjastus: Tallinna Raamatutrükikoda
Linn: Tallinn
Aasta: 2008
Originaalkeel:
ISBN: 9789949180100
Lehekülgi: 311
Seisukord: kasutatud raamat, normaalses seisukorras, tiitellehel autori pühendus
Mõõdud: 168 × 247 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
kasutatud raamat, normaalses seisukorras, tiitellehel autori pühendus
Tallinna lahe kirdeküljel asuva Aegna saare kujunemislugu algas koos jää taandumisega Eesti looderannikult 11 000 aastat tagasi. Jää sulades jäid küngaste ja voortena maha liustike kuhjatud kruusa- ja liivalademed ning rändrahnudena lebama Soomest ja Skandinaaviast liustike toodud kaljupangad. Sel ajal tekkis pikioos Viimsi poolsaare kaguserval. Aegna veealune kõrgendik ja selle ümbruses asunud karid moodustasid Viimsi poolsaarega ühtse geneetilise terviku.
Aegna hakkas merepinnast kerkima umbes 3000 aastat tagasi. Esialgu ulatus merest välja vaid väike laid. 8. sajandil e. Kr. oli see vaid 1 km² suurune ja 2-3 meetri kõrgune. Neotektoonilise kerke mõjul hakkas see väike lapike kasvama. Tänapäeval on kunagise laiu kohal saare keskosas kõrgendik, mis ulatub ligi 11 meetrit üle merepinna. Suhteliselt hiljuti, vaid mõnisada aastat tagasi ühines Aegnaga Lemmik, mis kasvas kokku mitmest väikesest saarekesest. Praegu on saare pindala 293 ha. Arvatakse, et saare kasv jätkub peamiselt loodesse jääva madalmere arvel, kuhu ei pääse murdlainetus. Aegna satelliitsaar Kräsuli tekkis 1000-1100 aastat tagasi.
Võrreldes mandril asuvate küladega, on elu Aegnal olnud alati erinev. Seda on mõjutanud eelkõige saare isoleeritus. Ka tänapäeval sügistormidest kuni kevadeni pole lihtne saarelt mandrini saada. Saar on väheviljaka pinnase tõttu olnud ebasoodne maaviljeluseks ning tema väikesed mõõtmed seadsid piire ka rahvastiku osas.
Praegust Aegnat võib võrrelda lihvimata teemandiga, kuid paraku on see teemant väga habras väärotsuste suhtes. Poolikud meetmed tulemusteni ei vii.
Märksõnad:
Aegna
Kräsuli saar
Kumbli saar
saared
ajalugu
kodulugu
eluolu
hooned
arhitektuuriajalugu
talud
elanikud
loodus
puhkekeskused
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Aegna, Robert Nerman, Tallinna Raamatutrükikoda 2008Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Amar Annus, Kaspar Kolk, Jaan Puhvel, Janika Päll, Muinasaja seadusekogumike antoloogia,
Varrak, 2001, hind: 30,00 eurot
Sulev Vahtre (koostaja), Eesti ajalugu elulugudes,
Olion, 1997, hind: 18,00 eurot
Thomas B. Costain, Viimased Plantagenetid,
Eesti Raamat, 2000, hind: 14,00 eurot
Mati Laur, Eesti ala valitsemine 18. sajandil (1710-1783),
Eesti Ajalooarhiiv, 2000, hind: 15,00 eurot
Eesti Riigiarhiiv; koostanud Heino Arumäe; dokumendid välja selgitanud ja tõlkinud Tiit Arumäe, Eesti ja Soome suhted 1920-1925. Dokumentide kogumik,
Umara, 1997, hind: 15,00 eurot
Ea Jansen, Vaateid eesti rahvusluse sünniaegadesse,
Ilmamaa, 2004, hind: 18,00 eurot
koostanud ja toimetanud Marika Mägi, Eesti aastal 1200,
Argo, 2003, hind: 17,00 eurot
Eesti diviisi struktuur ja ohvitseride koosseis II maailmasõjas,
Eesti Riigikaitse Akadeemia Kirjastus, 1998, hind: 10,00 eurot
koostanud Jüri Kivimäe ja Lea Kõiv, Tallinn tules. Dokumente ja materjale Tallinna pommitamisest 9./10. märtsil 1944,
Tallinna Linnaarhiiv, 1997, hind: 6,00 eurot
Kristi Kukk, Väikerahvuste ajalookäsitluste genees ja narratiivid. Eesti võrdluses teiste Põhjala ja Baltikumi mittedominantsete rahvustega 19. sajandist kuni Teise maailmasõjani,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2013, hind: 13,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6151 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!