Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Üleeilne inimene. MosaiikAutor(id): Eerik Purje
Kujundaja: Kadi Pajupuu
Kirjastus: Argo
Linn: Tallinn
Aasta: 2024
Originaalkeel:
Tõlkija: Mari Tuuling
ISBN: 9789916704639
Lehekülgi: 198
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x150
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Üleeilne inimene on lihtsalt väljendatuna üleliigne inimene. Vaja teda enam ei ole, kuid et ta on endiselt olemas, siis tuleb elu kuidagi nii korraldada, et ta jalgu ei jää. Sulle, su sõpradele-tuttavatele, uudishimulikele naabritele, tolmuimejale ega progressile. Ta on nagu paar vanu tugevaid takuseid tööpükse, mida on piinlik jalga tõmmata, kuid mis ei näita ka küllalt kulumise märke, et minema visata.
See on kõrges eas parnassile ilmunud autori kümnes proosateos, nostalgiline hüvastijätt oma lugejatega. Autor nimetab end üleeilseks inimeseks: aktiivsest eluraamatust maha kantud, kuid mitte veel ajalooks saanud, uitab nende vahelisel eikellegimaal. Kuuludes aastakäiku, mis värvati möödunud sõjas viimasena Saksa armeesse, sattus autor noorelt võõrsile, omandas muusikalise hariduse, on pidevalt tegelenud eestlusega, rõhutades kodu- ja väliseestlaste ühtekuuluvust. Pikal eluteel on ta kokku puutunud paljude huvitavate inimestega, kes kõik on tänaseks lahkunud, autori sõnastuses üleeilseiks muutunud.
Märksõnad:
Argo kirjastus
Kadi Pajupuu
Purje, Eerik, 1927-
eesti
väliseesti
ajalugu
põlvkondadevahelised erinevused
põlvkondadevahelised suhted
mälestused
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Üleeilne inimene. Mosaiik, Eerik Purje, Argo 2024Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Margit Kilumets, Ita Ever. Elu suuruses,
AS Ajakirjade Kirjastus, 2006, hind: 12,00 eurot
Margit Kilumets. Diskograafia ja laulude nimekirjad koostanud Viktor Lõõbas. Toimetajad Katrin Kern, Lauri Vanamölder, Jaak Joala. Kuulsuse ahelad,
Hea Lugu, 2015, hind: 25,00 eurot
Väino Uibo, Naeru varjus läbi elu. Anekdootlikke teatrimälestusi,
Petrone Print, 2015, hind: 9,00 eurot
Jean-Paul Crespelle, Chagall. Armastus. Unelm. Elu,
Kunst, 1991, hind: 4,00 eurot
William Blanchard, Rousseau ja mässumeel,
Fontese Kirjastus, 2000, hind: 8,00 eurot
Anne Franki päevik. 12.VI 1942 - 1.VIII 1944,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1958, hind: 19,00 eurot
David Weiss, Alasti tulin ma. Romaan Auguste Rodinist,
Kunst, 1981, hind: 13,00 eurot
Mari Möldre, Eesriie avaneb. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 9,00 eurot
Erika Nivanka, Soome lahe kahel kaldal. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, Akadeemia, 2010, hind: 11,00 eurot
Andres Tarand, Kiri ei põle ära. Päevaraamat 1980 - .... Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 7,50 eurot
Elulood, memuaarid all on 4573 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!