Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Estonia inimesed. 20 aastat pärast laevahukkuAutor(id): Einar Ellermaa, Inge Pitsner
Kujundaja: Lauri Tuulik
Kirjastus: Pilgrim
Linn: Tallinn
Aasta: 2014
Originaalkeel:
ISBN: 9789949529353
Lehekülgi: 190
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 230x190x16 (mm)
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 113
«Estonia inimesed. 20 aastat pärast laevahukku» on raamat, milles räägivad oma loo inimesed, kes tervet Eestit mõjutanud katastroofist tahtejõu ja ime läbi eluga pääsesid ja kes oma lähedase või lähedased kaotasid.
Kuna suurõnnetusest on möödas kakskümmend aastat, on siin ka ülevaade, mis tol ööl laevas ja laevaga juhtus, kuidas toimusid päästetööd, kuidas õnnetuse järel tegid oma tööd uurimiskomisjoni liikmed, politseiuurijad, psühholoogid ja vaimulikud.
Loodetavasti on raamat väikesekski toeks kõigile neile, keda tabab õnnetus, mure või lein. See ei ole lootusetuse, vaid edasielamise raamat.
«Lootus, et täna või homme on see päev, kus ta koju tuleb, aitas kindlasti elada... Ja kolm aastat säilis väikegi lootus koju tulles teda eest leida.»
Sille Herma
«Kui koju mindi, siis selgus, et tüdruk oli juba mitmendat päeva üksinda kodus ega julgenud telefoni juurest eemale minna, sest kartis, et ema helistab just siis Estonialt ja ta ei kuule seda kõnet.»
Tiiu Meres
«Meie läksime eest ära ja mühin tuli meile järele. See oli hetk, mil ma tõepoolest tunnetasin, et võib-olla siit polegi pääsu. Et kui nüüd on minek, siis ongi kõik…»
Janno Aser
«Mul oli hirm, et äkki nad sõidavad minema ja jätavad mu maha. Mu kannatus katkes. Jätsin parve, hüppasin vette ja hakkasin ujuma laeva poole.»
Marek Kaasik
«Oma maailmapildi asetamine lootuse ja tulevikurõõmu pinnale võib võtta aastaid või kogu elu. See nõuab palju tööd iseendaga.»
Sakarias Leppik Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku preester
Märksõnad:
Estonia (laev)
laevaõnnetused
laevahukud
Läänemeri
mälestused
Hind:
25,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Margit Kilumets, Ita Ever. Elu suuruses,
AS Ajakirjade Kirjastus, 2006, hind: 12,00 eurot
Margit Kilumets. Diskograafia ja laulude nimekirjad koostanud Viktor Lõõbas. Toimetajad Katrin Kern, Lauri Vanamölder, Jaak Joala. Kuulsuse ahelad,
Hea Lugu, 2015, hind: 25,00 eurot
Väino Uibo, Naeru varjus läbi elu. Anekdootlikke teatrimälestusi,
Petrone Print, 2015, hind: 9,00 eurot
Jean-Paul Crespelle, Chagall. Armastus. Unelm. Elu,
Kunst, 1991, hind: 4,00 eurot
William Blanchard, Rousseau ja mässumeel,
Fontese Kirjastus, 2000, hind: 8,00 eurot
Anne Franki päevik. 12.VI 1942 - 1.VIII 1944,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1958, hind: 19,00 eurot
David Weiss, Alasti tulin ma. Romaan Auguste Rodinist,
Kunst, 1981, hind: 13,00 eurot
Mari Möldre, Eesriie avaneb. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 9,00 eurot
Erika Nivanka, Soome lahe kahel kaldal. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, Akadeemia, 2010, hind: 11,00 eurot
Andres Tarand, Kiri ei põle ära. Päevaraamat 1980 - .... Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 7,50 eurot
Elulood, memuaarid all on 4573 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!