Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri:
Seisata, aeg! Mälestuslikud esseedAutor(id): Hellar Grabbi
Kujundaja: Mari Ainso
Kirjastus: Ilmamaa
Linn: Tartu
Aasta: 2012
Originaalkeel:
ISBN: 9789985774090
Lehekülgi: 408
Sari: Palju aastaid
Seisukord: heas seisukorras raamat
Mõõdud: 140x205 mm
Suurus: tavaformaadis kõvade kaantega
Sisu:
#T156# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL
Hellar Grabbi kolmas mälestuslike esseede raamat viib lugeja esmalt Teise maailmasõja viimasel sõjatalvel okupeeritud Tšehhoslovakkiasse, kui põgenetakse Punaarmee pealetungi eest läbi Praha ja põleva Pilseni kindral Pattoni vägede kaitse alla. Autor räägib põhjalikult noorte elust Geislingeni põgenikelaagris Saksamaal ja õpingutest Geislingeni Eesti Gümnaasiumis. Rännanud Ameerikasse, töötab Hellar Seabrooki hiigelfarmis, järgnevad kolledžiõpingud Missouris. Ta annab ülevaate raamatutest, mida ta sel ajal luges ja kuidas need teda mõjutasid.
Raamatus avaneb pilt 1960-ndate New Yorgist, sealse Eesti Maja ümber koondunud pagulastest ja korporatsiooni „Rotalia“ ja USA Eesti Üliõpilaskonna Vilistlaskogu töödest-tegemistest. Hellar Grabbi stiil on voolav ja poeetiline. Vaatenurgad, millest lähtudes ta kujutab võõrsile jäänud eestlaste elusaatusi, on teravalt elutruud, kuid alati südamlikud.
Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.
Raamat sarjast Palju aastaid
Hind:
9,00 EURTeema
Kultuur alla viimati lisatud:
Oleg Samorodni, Poluvernikud. Vene poliitika iseärasused Eestis,
Tammerraamat, 2014, hind: 15,00 eurot
Sami Lotila, Lolluse entsüklopeedia,
Massimedia, 2013, hind: 16,00 eurot
Kaalu Kirme. Koostanud Jüri Karm, Jaan Klõšeiko, Toomas Kohv, Rein Maran ja Valentina Peštšanskaja, Eesti sõled,
Kunst, 1986, hind: 18,00 eurot
Anne Valmas, Eestlaste kirjastustegevus välismaal 1944-2000,
TPÜ kirjastus, 2003, hind: 30,00 eurot
koostanud ja toimetanud Peep Nemvalts, Eesti teaduskeel ja terminikorrastus,
Tallinna Ülikool, 2011, hind: 8,00 eurot
Berk Vaher, Mari Kalkun, Annela Laaneots, Valdur Mikita; koostanud ja toimetanud Berk Vaher, Ellujäämise Kunstid. Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinn,
SA Tartu 2024, 2024, hind: 10,00 eurot
Enn Leisson, Relsid taigas 2. raamat. 1418 päeva,
Eesti Raamat, 180, hind: 4,00 eurot
Tõnu Lehtsaar, Kõrgel oksal. Esseekogumik,
Tartu Ülikool, 2018, hind: 4,00 eurot
Akadeemiline Ühistegevuse Selts, Ühistu probleeme ja uurimusi VI / Publication of the Academic Co-operative Society of Tartu,
Akadeemiline Ühistegevuse Selts, 2001, hind: 4,00 eurot
Vanem Edda,
Eesti Raamat, 1970, hind: 10,00 eurot
Kultuur all on 4817 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!