Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Ainus ellujäänuAutor(id): Patrick Robinson, Marcus Luttrell
Kirjastus: Grenader
Linn: Tallinn
Aasta: 2012
Originaalkeel:
ISBN: 9789949448807
Lehekülgi: 288
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 218x156 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 317
Haarav dokumentaaljutustus USA mereväe eriüksuse SEAL salga erakordsest võitlusest piiramisrõngas Afganistani mägedes. "Osalenu kirjeldus operatsioonist "Redwing"
("Vainurästas") ja eriüksuse SEAL 10. meeskonna (Team´i) langenud kangelastest.
Inglise keelest tõlkinud Heikki Talving
Ühel selgel juunilõpu ööl 2005. aastal suundusid USA mereväe eriüksuse SEAL neli võitlejat Afganistanis oma baasist Pakistani piiri äärde. Nende ülesanne oli vangistada või tappa üks al-Qaeda kurikuulsamaid komandöre, kes oli end sisse seadnud ühes Talibani tugipunktis ning ümbritsetud väiksearvulise, kuid hästi relvastatu salgast. Vähem kui ööpäev hiljem oli elus vaid üks neist eriüksuslastest.
See on raamat eriüksuslasest Marcus Luttrellist, kes jäi operatsioonis „Redwing” ainsana ellu. RPG-granaadi lõhkemisel teadvuse kaotanud, plahvatuse jõul üle kaljueendi järsakusse paisatud Luttrell jäi ellu ning jätkas nelja meeleheitliku päeva jooksul võitlust teda tapma saadetud al-Qaeda mässulistega ning leidis ootamatu pelgupaiga puštu hõimu juures, kes riskeeris teda jälitajate eest kaitstes kõigega.
Allohvitser MARCUS LUTTRELL liitus USA mereväega 1999. aastal ja sai 2002. aastal pärast täiendavat väljaõpet eriüksuse SEAL liikmeks. Teenistuse järel Bagdadis suunati ta 2005. aasta kevadel Afganistani. 2006. aastal autasustas president George W. Bush teda lahingus ilmutatud kangelaslikkuse eest Mereväe teeneteristiga.
PATRICK ROBINSON on saanud tuntuks oma USA mereväge kujutavate romaanide ning admiral Sir Sandy Woodwardi rahvusvaheliseks menukiks muutunud autobiograafilise teose „Sada päeva” kaasautorina. Ta elab Inglismaal, kuid veedab oma suved Codi neemel Massachusettsis, kus koostöös Luttrelliga valmiski „Ainus ellujäänu”.
Hind:
11,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Margit Kilumets, Ita Ever. Elu suuruses,
AS Ajakirjade Kirjastus, 2006, hind: 12,00 eurot
Margit Kilumets. Diskograafia ja laulude nimekirjad koostanud Viktor Lõõbas. Toimetajad Katrin Kern, Lauri Vanamölder, Jaak Joala. Kuulsuse ahelad,
Hea Lugu, 2015, hind: 25,00 eurot
Väino Uibo, Naeru varjus läbi elu. Anekdootlikke teatrimälestusi,
Petrone Print, 2015, hind: 9,00 eurot
Jean-Paul Crespelle, Chagall. Armastus. Unelm. Elu,
Kunst, 1991, hind: 4,00 eurot
William Blanchard, Rousseau ja mässumeel,
Fontese Kirjastus, 2000, hind: 8,00 eurot
Anne Franki päevik. 12.VI 1942 - 1.VIII 1944,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1958, hind: 19,00 eurot
David Weiss, Alasti tulin ma. Romaan Auguste Rodinist,
Kunst, 1981, hind: 13,00 eurot
Mari Möldre, Eesriie avaneb. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 9,00 eurot
Erika Nivanka, Soome lahe kahel kaldal. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, Akadeemia, 2010, hind: 11,00 eurot
Andres Tarand, Kiri ei põle ära. Päevaraamat 1980 - .... Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 7,50 eurot
Elulood, memuaarid all on 4573 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!