Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
August Gailit : Lahtiste allikate pooleAutor(id): Aivar Kull
Kujundaja: Mari Ainso
Kirjastus: Ilmamaa
Linn: Tartu
Aasta: 2022
Originaalkeel:
ISBN: 9789985776698
Lehekülgi: 400
Sari: Eesti kirjanikke
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 205x140
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Gailitit pole kuigi palju uuritud. Teatud määral on ta selle eest ise hoolitsenud. Pagulusekaaslane Arvo Mägi on meenutanud: „Mälk ja Gailit häbenesid oma noorema ea asju. Gailitil oli olnud kinnine raudkast, milles ta ütles olevat oma vanad käsikirjad. Aga kui ta suri ja kast lahti tehti, oli see jumala tühi. Ta oli kõik ära hävitanud.“ Kirjanikust ei jäänud maha päevikuid ega memuaare.
Aivar Kull on Gailiti uurimisega tõsisemalt tegelenud vähemalt 2016.
aastast saadik, pidevalt uurides ja täiendusi otsides. Tulemuseks on klassikaline biograafia. Sõna klassikaline ei tähenda siinkohal kuiv ja igav. Kull on ikka pigem rahvalik pajataja ja elulistele seikadele tähelepanu pööraja, unustamata seejuures põhjalikkust ja faktitäpsust.
Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.
Esikaanel Eduard Ole "Kirjanik August Gailiti portree", tagakaanel Romulus Tiituse šarž August Gailitist
Märksõnad:
Ilmamaa
Mari Ainso
Eesti kirjanikke
Gailit, August, 1891-1960
eesti
kirjanikud
biograafiad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
August Gailit : Lahtiste allikate poole, Aivar Kull, Ilmamaa 2022Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Helen Keller, Minu elu lugu,
Eesti Raamat, 1995, hind: 14,00 eurot
Justin Petrone, Minu Eesti. Kas lubate elada? I osa,
Petrone Print, 2009, hind: 10,00 eurot
Yuriko Onodera; toimetaja Tiit Noorkõiv; eessõna eestikeelsele väljaandele: Eero Medijainen, Kindral, kes ei soovinud sõda. Makoto Onodera – Jaapani sõjaväeatašee Riias, Tallinnas ja Stockholmis,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2007, hind: 9,00 eurot
Maire Aunaste, Maire Aunaste: viis aastat peidus,
Ajakirjade Kirjastus, 2008, hind: 5,00 eurot
Gabriele Praschl-Bichler, Elisabeth (1837-1898). Austria keisrinna. Müüdid ja tõde,
Kunst, 2002, hind: 25,00 eurot
Jaan Tammsalu, Margit Arndt-Kalju, Jaan Tammsalu,
Gallus, 2020, hind: 15,00 eurot
Marie-Louise Rodén, Kuninganna Kristiina. Biograafia,
Argo kirjastus, 2019, hind: 16,00 eurot
Indrek Koff, Argipäeva imed. Piiskop Philippe Jourdani lugu,
Gallus, 2020, hind: 18,00 eurot
Albrecht Wacker, Snaiper idarindel. Wehrmachti snaipri, rüütliristi kavaleri Josef Allerbergeri mälestused,
Ersen, 2012, hind: 25,00 eurot
koostanud ja toimetanud Peet-Henn Kingisepp, Elise Käer-Kingisepp 100. 03.10.1901 - 10.02.1989 [farmakoloog ja füsioloog],
Atlex, 2001, hind: 6,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4465 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!