Teema: Kultuur
Pealkiri:
Protesti paradoksidAutor(id): Eduard Rozental
Kujundaja: Voldemar Kullarand
Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 1989
Originaalkeel: vene keel
Tõlkija: A. Kivikangur
Lehekülgi: 240
Seisukord: pisut kulunud kaaned, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 130 × 200 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
#T162# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL
Köitvas publitsistlikus vormis jutustab autor Lääne noorsoo protesti erinevatest avaldustest kapitalistliku ühiskonna vastu. Isiklike kohtumiste ja vestluste põhjal hipide, rokkarite, üliõpilaste, kirjanike, professorite, ajakirjanike ja ärimeestega jälgib ta selle protsessi evolutsiooni ning näitab, kuidas kodanlikud ideoloogid püüavad rafineeritud propaganda abil noori kõrvale hoida kõrgematest sotsiaalsetest ideaalidest ning võitlusest kapitali ülemvõimu vastu.
«Psühholoogid on juba ammu tähele pannud paradoksaalset tendentsi: tsivilisatsiooni edasi arenedes on Lääne inimese psüühikas hakanud pahatihti taaselustuma ürgsed instinktid. Ameerika sotsioloog Erich Fromm nimetas seda tendentsi «purustamiskireks». Muide, Sigmund Freud kirjutas sellest tunduvalt varem. Ta väitis, et inimese instinktid on sünnimomendist alates agressiivsed ning ta püüab oma agressiivsusevajadust rahuldada ligimeste arvel: ekspluateerides nende tööd, omastades nende vara, rakendades sotsiaalset vägivalda või koguni pannes toime tapmisi. Tänapäeval pole enam vaja ei Frommi lugeda ega Freudi meenutada. Vaadake, mis ümberringi sünnib...»
Märksõnad
noored
kapitalism
protestiliikumised
alternatiivkultuurid
propaganda
olukirjeldused
Hind:
6,00 EURTeema
Kultuur alla viimati lisatud:
Hannes Palang, Kümme. Koos kogetud maastikud 1997-2007,
Argo, 2008, hind: 10,00 eurot
Rodney Bolt, Sellised nad on... hollandlased,
Egmont Estonia, 2004, hind: 2,00 eurot
Tartu Ülikool, eesti keele osakond; kokku seadnud Katrin Kern; harjutused koostanud Karin Kaljumägi, Katrin Kern, Kersti Lepajõe, Urve Pirso ja Maia Rõigas; toimetanud ja täiendanud Tiiu Erelt, Õigekirja ja vormiõpetuse harjutusi,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2011, hind: 8,00 eurot
Antiigileksikon I-II,
Valgus, 1983, hind: 5,00 eurot
Jaak Jõerüüt, Poliitiline avaldus. Arvamusi ja kommentaare 1996-2008,
Tuum, 2008, hind: 6,50 eurot
Eesti Rahvaluule Arhiiv, Eesti Keele Instituut; toimetaja Mare Kõiva, Mängult-päriselt. Tänapäeva folkloorist II,
Eesti Keele Instituut, 1996, hind: 1,50 eurot
Koostanud: Elias Lönnrot, Kalevala,
Eesti Raamat, 1985, hind: 12,90 eurot
Tiiu Erelt, Eesti ortograafia,
Eesti Keele Sihtasutus, 2016, hind: 8,00 eurot
Peatoimetaja Toomas Kiho, Akadeemia 2006/1,
SA Kultuurileht, 2006, hind: 2,00 eurot
Peatoimetaja Toomas Kiho, Akadeemia 2004/5,
Eesti Kirjanike Liit, 2004, hind: 1,60 eurot
Kultuur all on 4841 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!