Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Michelangelo. Agoonia ja ekstaasAutor(id): Irving Stone
Kujundaja: Tiiu Allikvee
Kirjastus: Kunst
Linn: Tallinn
Aasta: 2007
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Johannes Seilenthal
ISBN: 9789949407897
Lehekülgi: 989
Seisukord: kasutatud raamat, ümbrispaber puudu, muidu normaalses korras
Mõõdud: 150 × 210 mm
Suurus: tavaformaadis kõvade kaantega raamat
Sisu:
«Kunst on armukade ja nõuab, et inimene kuuluks jäägitult talle,» on väidetavalt öelnud maailmakuulus itaalia kujur, maalikunstnik, arhitekt ja luuletaja Michelangelo Buonarroti (1475-1564).
Tema pikk, 89 aastat kestnud elu oli jäägitult kunstile pühendatud - viimane töö jäi tal pooleli kuus päeva enne surma.
13-aastase poisikesena asus Michelangelo vastu perekonna tahtmist õppima maalimist ja hiljem ka skulptuuri. Elu jooksul pidi ta võitlema nii puuduse, kadestajate kui tema töid tellinud Rooma paavstidega, ent piiritu usk oma kutsumusse viis ta raskuste kiuste itaalia renessansskunsti tippu. Michelangelo geniaalsus ei olnud mitte alati õnn, vaid ka raske piinav koorem, millest annavad tunnistust tema hingestatud sonetid.
Raamatu tegelaste hulgas on ka Michelangelo kuulsad kaasaegsed, näiteks Leonardo da Vinci, Raffael ja Lorenzo de Medici.
Märksõnad
Michelangelo, 1475-1564
ameerika
ilukirjandus
biograafilised romaanid
kunstnikud
itaalia
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Michelangelo. Agoonia ja ekstaas, Irving Stone, Kunst 2007Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Yuriko Onodera; toimetaja Tiit Noorkõiv; eessõna eestikeelsele väljaandele: Eero Medijainen, Kindral, kes ei soovinud sõda. Makoto Onodera – Jaapani sõjaväeatašee Riias, Tallinnas ja Stockholmis,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2007, hind: 9,00 eurot
Maire Aunaste, Maire Aunaste: viis aastat peidus,
Ajakirjade Kirjastus, 2008, hind: 5,00 eurot
Gabriele Praschl-Bichler, Elisabeth (1837-1898). Austria keisrinna. Müüdid ja tõde,
Kunst, 2002, hind: 25,00 eurot
Jaan Tammsalu, Margit Arndt-Kalju, Jaan Tammsalu,
Gallus, 2020, hind: 15,00 eurot
Marie-Louise Rodén, Kuninganna Kristiina. Biograafia,
Argo kirjastus, 2019, hind: 16,00 eurot
Indrek Koff, Argipäeva imed. Piiskop Philippe Jourdani lugu,
Gallus, 2020, hind: 18,00 eurot
Albrecht Wacker, Snaiper idarindel. Wehrmachti snaipri, rüütliristi kavaleri Josef Allerbergeri mälestused,
Ersen, 2012, hind: 25,00 eurot
koostanud ja toimetanud Peet-Henn Kingisepp, Elise Käer-Kingisepp 100. 03.10.1901 - 10.02.1989 [farmakoloog ja füsioloog],
Atlex, 2001, hind: 6,00 eurot
Lembit Andresen, Jan Amos Komenský (tšehhi pedagoogikateadlane),
Tallinna Pedagoogikaülikooli Kirjastus, 1998, hind: 3,00 eurot
Koostanud Theodor Saar, Veretöö Läänemerel. Theodor Saare uurimus Mark Soosaare eessõna ja Jüri Arraku piltidega Kihnu meremehe Jaan Umbi meeleheitlikust vastuhakust purjelaeva Johannes pardal,
Kihnu Kultuuri Instituut, 2006, hind: 4,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4465 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!