Teema: Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR)
Pealkiri:
Neli päevaloojakutAutor(id): Mika Waltari
Kujundaja: Jüri Kaarma
Kirjastus: Perioodika
Linn: Tallinn
Aasta: 1996
Originaalkeel: soome keelest
Tõlkija: Tiiu Kokla
ISBN: 5797906031
Lehekülgi: 112
Sari: Loomingu Raamatukogu 31/32
Seisukord: kohati kulunud kaaned, sisu normaalses korras
Mõõdud: 138 × 205 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
#
Romaan romaanist. Mõeldud täiskasvanud lastele ja õnnelikele täiskasvanuile, kes iial ei saa täiskasvanuiks.
Teos on oma laadilt hirmuäratav inimliku egoismi apoteoos. Tuleb meeles pidada, et see on valminud vaid paar kuud pärast esimese aatomipommi praktilise otstarbe realiseerimist, mil maailm oli vaevu saavutanud nn. teise maailmasõja järgse nn. külma rahu. Seda tausta silmas pidades kasvab autor oma jultunud egoismis tänapäevase lugeja jaoks hoiatavaks monstrumiks. Tema nimelt ei pühenda ses raamatus ainsatki mõtet inimkonna kannatustele, vaid räägib lakkamatult üksnes omaenese südamest.
Teiselt poolt, võttes arvesse teose sünni aega, on ilmne, et see lapsik romaan romaanist tähistab autori enda teadmata individualisti ülepeakaela põgenemist reaalsuse maailmast, selles varitsevaist õuduspiltidest ning põletavaist probleemidest, mis tema ajal nõudnuksid karjuvalt mõtleva inimese seisukohavõttu, kuigi see poleks suutnud mõjustada maailma asjade käiku.
Loomingu Raamatukogu 1996 31/32
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Neli päevaloojakut, Mika Waltari, Perioodika 1996Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR) alla viimati lisatud:
Mati Unt, Elu võimalikkusest kosmoses,
Perioodika, 1967, hind: 4,50 eurot
Carson McCullers, Laulatuse lummas,
Perioodika, 1988, hind: 3,00 eurot
Jean Echenoz, Jooks,
Kultuurileht, 2019, hind: 6,00 eurot
Marcel Proust, Koostanud: Marek Tamm, Valik esseid,
Kultuurileht, 2015, hind: 8,00 eurot
Andrei Ivanov, Päevad,
Kultuurileht, 2025, hind: 14,00 eurot
Muriel Spark, Juhiiste,
Kultuurileht, 2025, hind: 9,00 eurot
Guntis Berelis, Härra Heideggerile meeldivad kassid ja teisi jutte,
Kultuurileht, 2022, hind: 6,00 eurot
Slavenka Drakulić, Nad ei teeks kärbselegi liiga. Sõjakurjategijad Haagi kohtus,
Kultuurileht, 2006, hind: 5,00 eurot
Karl Ristikivi, Imede saar,
Perioodika, 1966, hind: 5,00 eurot
Giorgio Bassani, Finzi-Continide aed,
Perioodika, 1987, hind: 5,00 eurot
Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR) all on 1735 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!