Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Eesti ja külm sõdaAutor(id):
Kujundaja: Jüri Jegorov (kaanekujundus)
Kirjastus: koostöös Eesti Päevalehega
Linn: Tallinn
Aasta: 2007
Originaalkeel: eesti keel
ISBN: 9789949431113
Lehekülgi: 301
Seisukord: normaalses seisukorras raamat, kaaned üle kiletatud, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees
Mõõdud: 152 × 217 mm
Suurus: tavaformaadis kõva kaanega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL.063
Eesti Sõjamuuseumi- kindral Laidoneri Muuseumi toimetised 2
Külma sõja uurimine on viimasel kümnendil nii Eestis kui kogu maailmas üha suurenevat tähelepanu pälvinud. Ometi ei ole seda perioodi seni uuritud läbi Eesti ja eestluse prisma. Käesolev raamat astub sammu selle tühimiku täitmise poole ning annab huvilistele võimaluse nimetatud ajajärgust põhjalik ülevaade saada. Kuigi esmapilgul tundub keeruline siduda midagi nii suurt ja hoomamatut kui külm sõda millegi nii väiksega nagu Eesti, pakub raamat välja ühe võimaliku lahenduse. Läbi teksti- ja pildimaterjali on autor taaselustanud kõik olulised külma sõja sündmused ning need osalejate mälestuste kaudu ja Eestiga kokku sidunud.
Kristjan Luts (s 1985) on Eesti Sõjamuuseumi-kindral Laidoneri Muuseumi teadur. Lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo eriala bakalaureuseõppe 2006. aastal cum laude, praegu magistriõppes. Tema põhiline uurimisvaldkond on külma sõja aegne maailm ja eestlaste osavõtt külma sõja konfliktidest nii Nõukogude Liidu kui ka lääneriikide mundris. Lisaks teaduritööle on ta ka näituse «Eesti ja külm sõda» projektijuht ning mälestuste kogumise projekti «Eesti sõdur võõras mundris» koordinaator.
Hind:
15,00 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Ivo Juurvee; toimetajad Kerttu-Liina Tuju, Sirje Endre; konsultant-toimetaja Toomas Mattson, Rääkimine hõbe, vaikimine kuld. Riigisaladuse kaitse Eesti Vabariigis 1918-1940,
SE&JS, 2013, hind: 12,00 eurot
Jaan Ellen, Ei halastust, ei armu. Okupandi salapäevikud. Esimene raamat,
J. Ellen, 2003, hind: 9,00 eurot
Koostanud Isidor Goldman ja Priit Kaldoja, Tallinna legendid,
Perioodika, 1991, hind: 3,00 eurot
Hannes Walter, Sada aastat sõdu. Sada aastat ohvreid,
SE & JS, Eesti Sõjahaudade Hoolde Liit, 2002, hind: 10,00 eurot
Toimetanud Enn Tarvel, Henriku Liivimaa kroonika. Heinrici Chronicon Livoniae,
Eesti Raamat, 1982, hind: 12,00 eurot
Frederik Gerdessen, Toivo Kitvel, Johannes Tilk, Aeg, mehed, lennukid. Eesti lennunduse arengulugu kuni 1940. aastani,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2001, hind: 25,00 eurot
Rein Zobel, Tallinna keskaegsed kindlustused,
Valgus, 1980, hind: 15,00 eurot
Anto Juske, Vesiveskid,
Valgus, 1993, hind: 9,00 eurot
Eesti Riigiarhiiv; koostanud ja sisuliselt toimetanud Jüri Ant; toimetanud Velly Roots, Kaks algust. Eesti Vabariik – 1920. ja 1990. aastad,
Umara, 1998, hind: 8,00 eurot
Arnold Nugis, Oleg Poletajev, Kodumaa tiibadel,
Eesti Raamat, 1987, hind: 7,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6201 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!