Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Luftwaffe pommiässad. Mehed, masinad, meetodidAutor(id): Mike Spick
Kujundaja: Tiit Rammul
Kirjastus: Olion
Linn: Tallinn
Aasta: 2002
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Avo Reinvald
ISBN: 9985662903
Lehekülgi: 264
Seisukord: pisut kulunud kaaned ja nurgad, selg veidi katkine, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees
Mõõdud: 148 × 218 mm
Suurus: tavaformaat, kõva köide
Sisu:
#T049# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL.
Mike Spicki, hävituslenduritest mitmeid tunnustatuid raamatuid kirjutanud autori tähelepanu on pööratud väljapaistvatele pommituslenduritele. Ta kirjeldab Luftwaffe revolutsioonilist võitlustaktikat, mida esimest korda katsetati Hispaania kodusõjas, ja selgitab lähemalt, milliseid individuaalseid tehnilisi võtteid ja meetodeid kasutati eri tüüpi sihtmärkide ründamisel. Paremate pommituslendurite lühielulood (paljud neist olid Rüütliristi kavalerid), erinevad taustandmed ja teenistuskäigud selgitavad, mida oli vaja, et saada edukaks pommituslenduriks.
Lahingus osalenute meenutused annavad raamatule juurde dramatismi ja võimaldavad lugejail paremini tajuda, mis tunne on pommituslennukiga sihtmärgi peale pikeerida, vaenlase hävitajate rünnaku alla sattuda või õhutõrjetuld trotsida.
Originaali pealkiri: Luftwaffe bomber aces
Märksõnad:
Teine maailmasõda
õhuvägi
pommitamine
pommitajad
sõjalennukid
lennuväeoperatsioonid
õhusõda
lendurid
Hind:
13,00 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Ivo Juurvee; toimetajad Kerttu-Liina Tuju, Sirje Endre; konsultant-toimetaja Toomas Mattson, Rääkimine hõbe, vaikimine kuld. Riigisaladuse kaitse Eesti Vabariigis 1918-1940,
SE&JS, 2013, hind: 12,00 eurot
Jaan Ellen, Ei halastust, ei armu. Okupandi salapäevikud. Esimene raamat,
J. Ellen, 2003, hind: 9,00 eurot
Koostanud Isidor Goldman ja Priit Kaldoja, Tallinna legendid,
Perioodika, 1991, hind: 3,00 eurot
Hannes Walter, Sada aastat sõdu. Sada aastat ohvreid,
SE & JS, Eesti Sõjahaudade Hoolde Liit, 2002, hind: 10,00 eurot
Toimetanud Enn Tarvel, Henriku Liivimaa kroonika. Heinrici Chronicon Livoniae,
Eesti Raamat, 1982, hind: 12,00 eurot
Frederik Gerdessen, Toivo Kitvel, Johannes Tilk, Aeg, mehed, lennukid. Eesti lennunduse arengulugu kuni 1940. aastani,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2001, hind: 25,00 eurot
Rein Zobel, Tallinna keskaegsed kindlustused,
Valgus, 1980, hind: 15,00 eurot
Anto Juske, Vesiveskid,
Valgus, 1993, hind: 9,00 eurot
Eesti Riigiarhiiv; koostanud ja sisuliselt toimetanud Jüri Ant; toimetanud Velly Roots, Kaks algust. Eesti Vabariik – 1920. ja 1990. aastad,
Umara, 1998, hind: 8,00 eurot
Arnold Nugis, Oleg Poletajev, Kodumaa tiibadel,
Eesti Raamat, 1987, hind: 7,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6201 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!