Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Minu isa Gunnar AarmaAutor(id): Maria Tilk
Kujundaja: Ivi Piibeleht
Kirjastus: Maagiline Ruum
Linn: Tallinn
Aasta: 2011
Originaalkeel:
ISBN: 9789949216123
Lehekülgi: 168
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 231x150x18 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
Kasvatusteadlane Maria Tilk on vorminud raamatuks isiklikud mälestused ja mõtted oma isast Gunnar Aarmast, kelle surmast möödus tänavu veebruaris kümme aastat.
Gunnar Aarma, keda Eesti avalikkus teab ennekõike teadmamehe, õpetaja ja valgustajana, on kahtlemata 20. sajandi Eesti ajaloo üks huvitavamaid ja omapärasemaid persoone. Pöörased ja traagilised sündmused, mis möödunud sajandil Eestis ja terves Euroopas aset leidsid, said Gunnar Aarmale osaks kõige elavamal, kohati lausa uskumatuna tunduval ja muinasjutulisel moel. Justkui filmina jookseb tema jõuka ja lugupeetud Tallinna tekstiilikaupmehe perest alguse saanud elu läbi sõjaeelse Euroopa, Venemaa asumise, vangi- ja sunnitöölaagrite tagasi Eestisse, Pärnusse, kus ta rajab oma kodu, alustab tööd muusikaõpetajana, kasvatab üles lapsed, ning võtab vastu rohkelt külalisi, pälvides sadade kui mitte tuhandete eestlaste tähelepanu ja lugupidamise.
Gunnar Aarma sai tuntuks peamiselt oma ravimeetodite ja tarkade nõuannete poolest, kuid vähem tähelepanu ei vääri tema huvitavad reisid ja enne suurt ilmasõda aset leidnud kohtumised, millest ei osanuks tavaline Eesti lihtsurelik unistadagi. Hemingway, Franco abikaasa ja Hitler, kui mainida ära mõned kuulsamad tegelased, kellega tal õnnestus silmast silma suhelda. Kaasakiskuvad, kohati lausa südantlõhestavad on Maria Tilga mälestused ja kirjeldused Aarma ja tema pere kannatustest Venemaal, heitlused nälja, külma ja huntidega, tähendab surmaga.
Gunnar Aarma läbielatud aastad tekitavad aukartust ja panevad lausa kadestama, kui palju õnnestus ühel Eesti mehel oma 84 eluaasta jooksul kogeda. Gunnar Aarma on mees, kelle eluloo põhjal annaks kindlasti filmi vändata, sest filmilikult mitmekesine, kuid siiski õnneliku lõpuga tundub selle mehe ja tema pere lugu.
Märksõnad:
Tilk, Maria, 1948-
Aarma, Gunnar, 1916-2001
Aarma, perekond
eesti
sensitiivid
elukäik
perekonnad
mälestused
biograafiad
Hind:
30,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Kobie Krüger, Pere keset loodust. Mahlangeni,
Varrak, 2002, hind: 11,00 eurot
Jesper Huori ja Anna Sundberg, Ma armastasin terroristi. 16 aastat sõjakate islamistidega,
Varrak, 2016, hind: 18,00 eurot
koostanud ja toimetanud Rein Veski, Taavet Paasi tütred. II osa. Alma Veski lugu,
Turbateabe, 2016, hind: 9,00 eurot
Ülo Subbi, Lõpp hea - kõik hea! Mälestusi pikalt elurajalt,
Kuldsulg, 2008, hind: 3,50 eurot
Maie Lond, Etturid,
2008, hind: 6,00 eurot
Jean Marie Gustave Le Clézio, Diego ja Frida. Diego Rivera ja Frida Kahlo elu ja armastuse lugu,
Kunst, 2007, hind: 24,00 eurot
Lev Tolstoi, Lapsepõlv, poisi-iga ja noorus,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1952, hind: 4,50 eurot
Harri Haamer, Meie elu on taevas,
Logos, 1993, hind: 4,00 eurot
Vitali Vilenkin, Amedeo Modigliani. Itaalia kunstniku elu ja tegevus,
Kunst, 1983, hind: 3,00 eurot
Koostanud Rutt Hinrikus, Sõja ajal kasvanud tüdrukud. Eesti naiste mälestused Saksa okupatsioonist. Eesti Kirjandusmuuseum ja Ühendus Eesti Elulood,
Tänapäev, 2006, hind: 15,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4386 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!