Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Aasia ja Aafrika 16.-19. sajandil ning kontaktid EestigaAutor(id): Olaf-Mihkel Klaassen
Kujundaja: Andrus Peegel
Kirjastus: Tartu Ülikooli Kirjastus
Linn: Tartu
Aasta: 1994
Originaalkeel:
ISBN: 9985560825
Lehekülgi: 384
Seisukord: raamatukogust kustutatud eksemplar, normaalses seisukorras raamat
Mõõdud: 145 × 195 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmes köites
Sisu:
Aasia ja Aafrika on alati olnud eksootiline maailm, millest on kuuldud nii mõndagi, aga ikka midagi ei teata. 19. sajandil püüdsid eestlasteni tuua teavet Aasiast ja Aafrikast sellised tuntud kirjamehed nagu O. W. Masing, Fr. R. Kreutzwald, J. V. Jannsen, L. Koidula, E. Bornhöhe, A. Grenzstein jpt.
Nad said puudutada aga vaid üksikuid küsimusi, kirjeldada üksikuid sündmusi. Rohkem oli geograafiat ja looduslugu, ka kultuurinoppeid, hoopis vähe ajalugu. 20. sajandi eestikeelne trükisõna on pakkunud Aasia ja Aafrika ajaloost juba rohkem materjali, kuid küllaltki süsteemitult ja lünklikult.
Käesolevas kirjatöös esitatakse Aasia ja Aafrika 16.-19. sajandi poliitiline ajalugu tähtsamate maade ja regioonide kaupa. Seejuures on pööratud suurt tähelepanu Eesti kontaktidele nende maailmajagude rahvastega (reisid, misjonitöö, kirjutised jne.).
Raamatu lisas on esitatud valik originaaltekste.
Märksõnad
rahvusvahelised suhted
hiliskeskaeg
ajalugu
uusaeg
rahvusvahelised suhted
hiliskeskaeg
uusaeg
Aasia
Aafrika
Eesti
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Aasia ja Aafrika 16.-19. sajandil ning kontaktid Eestiga, Olaf-Mihkel Klaassen, Tartu Ülikooli Kirjastus 1994Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Lauri Vahtre, Eesti rahva lugu,
Ilo, 2005, hind: 8,00 eurot
Werner Hilgemann ja Hermann Kinder, Maailma ajalugu esiajast tänapäevani. Maailma ajaloo atlas ja käsiraamat. 249 värvilist kaarti ja skeemi,
Avita, 2001, hind: 18,00 eurot
Tiit Made; toimetaja: Reet Made, Ülemnõukogu XII iseseisvuse taastajana. Pildis ja sõnas. Iseseisvuse taastamine 30,
Argo kirjastus, 2021, hind: 35,00 eurot
Restoration of the independence of the Republic of Estonia,
Estonian Institute for Information, 1991, hind: 6,00 eurot
Bjørn Berge, Kaardilt kadunud riigid 1840-1970,
Eesti Raamat, 2020, hind: 16,00 eurot
Ivo Manfred Rebane (koostaja), Eesti lipp,
Eesti Vabariigi Riigikantselei, 1999, hind: 8,00 eurot
Avo Hirvesoo, Kõik ilmalaanen laiali,
Kupar, 1996, hind: 9,00 eurot
Jüri Kuuskemaa, Peeter I ja Katariina I Tallinnas,
Valgus, 2004, hind: 13,00 eurot
Herodotos, Historia (Muusad) Klassikalised lood,
Eesti Raamat, 1983, hind: 5,00 eurot
Ants Laaneots, Vene-Gruusia 2008. aasta sõda- põhjused ja tagajärjed,
Eesti Ülikoolide Kirjastus, 2014, hind: 14,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5972 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!