Teema: Folkloor ja etnograafia
Pealkiri:
Maajumala poigAutor(id): Oskar Kallas
Kirjastus: Ilmamaa
Linn:
Aasta: 2015
Originaalkeel:
ISBN: 9789985775530
Lehekülgi: 312
Sari: Eesti Mõttelugu
Seisukord: raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega, kaaned kiletatud, sisu korras
Mõõdud: 200x140
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Folkloristi, lingvisti ja diplomaadi Oskar Kallase “Maajumala poig” on oma kokkuseatuselt pisut erinev teistest Eesti Mõtteloo sarja raamatutest. Siin on Kallase humoorikad päevikumärkmed, tema kirjeldus oma varasest noorusest, kust on alguse saanud ka autori hilisem huvi arhiivinduse vastu.
Käesolevast köitest leiab ka Lutsi maarahva tutvustuse. Oli ju Lutsi eestlaste avastamine ja uurimine üks Oskar Kallase konkreetsemaid ja silmanähtavamaid saavutusi. Raamatu põhiosa moodustavad kaheksakümmend Lutsi maarahva suust kuuldud ja Kallase poolt kirja pandud muinasjuttu.
Kallase elutöö mitmekülgsuse tutvustamiseks on koostaja poolt raamatusse pandud ka õige mitmed autori kaasaegsete kirjutised.
Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Mõtteloo Sihtkapital, Haridus- ja Teadusministeerium ning Kultuuriministeeriumi programm “Eesti kirjandus”.
Märksõnad:
Ilmamaa
Eesti Mõttelugu
Kallas, Oskar, 1868-1946
rahvaluuleteadlased
rahvapärimuse kogumine
eesti
Lutsi maarahvas
Ludza
muinasjutud
rahvamuinasjutud
biograafiad
mälestused
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Maajumala poig, Oskar Kallas, Ilmamaa 2015Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Mari Tammar, Sõna raamat. Vaimuilmast nüüd ja muiste,
Tänapäev, 2012, hind: 15,00 eurot
Hardo Aasmäe. Koostanud Maarja Aasmäe ja Õie-Mari Aasmäe, Tähelepaneliku loodusvaatleja märkmed. Hardo Aasmäe kogutud artiklid,
Pikapäkk, 2016, hind: 9,00 eurot
Koostanud Eda Kalmre, Tüdruk veiniplekiga kleidis. Tänapäeva hirmu- ja õudusjutte,
Ajakirjade Kirjastus, 2011, hind: 15,00 eurot
Ilmar Talve, Koostanud: Simo Runnel, Vanem ja noorem Eesti,
Ilmamaa, 2008, hind: 8,00 eurot
Eduard Laugaste, Eesti rahvaluule,
Valgus, 1986, hind: 7,00 eurot
Ingrid Rüütel, Eesti uuema rahvalaulu kujunemine,
Eesti Kirjandusmuuseum, 2012, hind: 15,00 eurot
Nigol Andresen, Friedebert Tuglas,
Eesti Raamat, 1968, hind: 4,50 eurot
Mihhail Lotman, Struktuur ja vabadus I. Semiootika vaatevinklist. Tartu-Moskva koolkond,
TLÜ kirjastus, 2012, hind: 15,00 eurot
Friedrich Reinhold Kreutzwald (kogunud ja ümber töötanud), Kalevipoeg,
Roto, 1992, hind: 15,00 eurot
Harald Peep, Kolm laipa, kõik surnud ehk Kriminaalne kirjandusmaastik,
Ilmamaa, 1996, hind: 7,00 eurot
Kultuur all on 4908 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!