Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Napoleon III. Prantsusmaa viimane keiserAutor(id): Johannes Willms
Kujundaja: Külli Kaats
Kirjastus: Kunst
Linn: Tallinn
Aasta: 2011
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Andreas Ardus
ISBN: 9789949437993
Lehekülgi: 316
Sari: Kuningaraamat
Seisukord: kaaned pisut kulunud, sisu korras, raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega
Mõõdud: 146 × 209 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
Napoleon III (1808 – 1873), kes ei vabanenud kunagi seikleja ning vandenõulase harjumustest, oli valitsejana harukordselt keerukas isiksus. Alguses presidendina, seejärel keisrina oli ta ühteaegu unistaja ning realist, naiivne ja salakaval. Oma suurte poliitiliste plaanidega ruttas ta ajast kaugele ette, jättis aga märkamata vägagi reaalsed ohud, mis ennekõike välispoliitika vallas Prantsusmaad ähvardasid. See talle hukatuseks saigi, kui Preisimaal tekkis Bismarcki näol talle ülekaalukas vastasmängija.
Nagu tema onu ja suur eeskuju Napoleon, nii jäi ka Napoleon III troonist ilma, kaotades lahingu, mille järel sattus 1870. aasta septembris preislaste kätte vangi.
Ta suri 9. jaanuaril 1873 paguluses Inglismaal, kust oli kunagi lahkunud, et Prantsusmaal võim haarata. Teise keisririigi kuulsusetu lõpp on kaua mõjutanud Napoleon III-le antavaid hinnanguid ning tumestanud ka tema režiimi suuri, jäävaid teeneid, millega ta mitte üksnes ei pannud aluse Prantsusmaa ulatuslikule moderniseerimisele, vaid lõpetas ka pideva reaktsiooni ja revolutsiooni vaheldumise, mis iseloomustas riigi ajalugu alates Louis XVI valitsusajast.
Kuningaraamat
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Napoleon III. Prantsusmaa viimane keiser, Johannes Willms, Kunst 2011Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Rein Taagepera, Määravad hetked. Mälestusi aastani 1960,
Ilmamaa, 2012, hind: 10,00 eurot
Jean-Paul Belmondo, koostöös Paul Belmondo ja Sophie Blandinièresiga, Tuhat elu on parem kui üksainus,
Tänapäev, 2020, hind: 5,00 eurot
Om Swami, Ela. Armasta. Naera. Anna.,
Lauraton, 2018, hind: 5,00 eurot
Tiit Madisson, Minu võitlus,
Nõmme Raadio, 2014, hind: 15,00 eurot
Eduard Kotsergin, Trellidega ristitud. Põlve otsas üles kirjutatud märkmed,
Petrone Print, 2015, hind: 17,00 eurot
Eduard Kotsergin, Trellidega ristitud. Põlve otsas üles kirjutatud märkmed,
Petrone Print, 2015, hind: 13,00 eurot
Merle Karusoo, Kured läinud, kurjad ilmad. Eesti elulood,
Eesti Kirjandusmuuseum, 1997, hind: 15,00 eurot
Agu Sisask, Teel. Pilguheit jaapani hinge,
Canopus, 2020, hind: 18,00 eurot
Stefan Zweig, Eilne maailm. Eurooplase mälestused,
Eesti Raamat, 1988, hind: 12,00 eurot
Einar Ellermaa ja Inge Pitsner. Toimetanud: Inge Pitsner, Kaika Laine inimesed,
Pilgrim, 2013, hind: 12,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4514 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!