Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Viiv pikas sõjas. Märkmed Iraagi sõjastAutor(id): Leo Kunnas
Kujundaja: Tõnu Kaalep
Kirjastus: Tänapäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2006
Originaalkeel:
ISBN: 9985624408
Lehekülgi: 248
Seisukord: heas seisukorras raamat
Mõõdud: 147 × 221 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Iraagi sõda. Kõik selles raamatus kirjeldatud sündmused on reaalselt aset leidnud ning kõik osalised kannavad oma õigeid nimesid. Raamatus pole grammigi ilukirjanduslikku fantaasiat, seetõttu ei pretendeeri see ka mingile kirjanduslikule väärtusele. See on vaid katse näidata sõda sellisena nagu see on kaadriohvitseri ja osaleja pilgu läbi. Sõda peab ise rääkima enda eest.
Olen tahtlikult viivitanud selle raamatu avaldamisega ligi aasta, et riigisaladusega seonduvad seigad jõuaksid aeguda, kaotada oma tähtsuse ning muutuda sõjaajalooks. Raamat koosneb kolmest osast. Kursiivis on esitatud päeva sündmuste kokkuvõtted, mis on koostatud diviisi ja brigaadi päevakokkuvõtete põhjal, mis oma avaldamishetkel olid salajased. Teiseks isiklikud tähelepanekud ja muljed operatsioonidest, ülemate kontrollkäikudest ning iraaklaste eluolust
Ning lõpuks kokkuvõtted ja analüüsid mingite sündmuste või faktide mõjust sõja käigule või ka Eesti kaitseväele. Need kajastavad autori puhtisiklikku käsitust analüüsitavast probleemist. Samuti olen lisanud raamatusse mõned fotod ja 3. tankibrigaadi vastutusala kaardi.
Leo Kunnas (s. 1967) on Kaitsejõudude Peastaabi operatiivosakonna ülema asetäitja, kes teenis enam kui kolm kuud Iraagis. Ta on varem avaldanud ka romaani «Sõdurjumala teener». Käesolev raamat on esimene põhjalik ülevaade Eesti sõdurite argipäevast Iraagis.
Hind:
9,00 EURTeema
Maailma ajalugu alla viimati lisatud:
Lev Leontjev, V. I. Lenini teosest «Imperialism kui kapitalismi kõrgeim staadium»,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1952, hind: 7,00 eurot
Anna Pankratova, Nõukogude rahva suur minevik,
Poliitiline Kirjandus, 1949, hind: 7,00 eurot
Karl Marx, Palgatöö ja kapital,
Eesti riiklik kirjastus, 1951, hind: 8,00 eurot
Louis Kilzer, Hitleri reetja. Martin Bormann ja Reichi lüüasaamine,
Olion, 2005, hind: 9,00 eurot
Oleg Šiškin, Punane Frankenstein. Kremli salaeksperimendid,
Olion, 2005, hind: 11,00 eurot
Paul H. Jeffers, Vabamüürlased. Ülevaade maailma vanimast salaühingust,
Tänapäev, 2007, hind: 25,00 eurot
Juri Felštinski, NSV Liit - Saksamaa 1939-1941,
Tammerraamat, 2017, hind: 17,00 eurot
Leili Pukk, Kaugete aegade lood. Ajalooõpik VII klassile,
Innove, 2016, hind: 12,00 eurot
Madis Somelar; toimetanud Ursula Vent, Uusaeg. Töövihik 8. klassile. I osa. Uus õppekava,
Avita, 2014, hind: 8,00 eurot
Milvi Martina Piir; toimetanud Ursula Vent, Inimesed ajas. Ajalooõpik 5. klassile. II,
Avita, 2009, hind: 10,00 eurot
Maailma ajalugu all on 1914 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!