Homo faber, Max Frisch, Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Homo faber, Max Frisch, Perioodika 1965 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Tekkeloo hoidja. Inimkonna peidetu..""Armastavad naised""Orjatar""Kohusetunde püünises. Kuidas öe..""Õnneseen Jim""Texas! Chase""Maa õnnistus""Siin maa peal (2. osa)""Rohelisem elu - väärtused ja edu..""Tartu päevik (1928-1941)""Nero. Keiser ja jumal, kunstnik ja..""Linnupüüdja. Valik luuletusi""Pariis ja selle ajalooline ümbrus""Taeval ei ole soosikuid""Buraševo hullud""Suur uneraamat""Närvid, närvid... Raamat psühho..""Kuidas luua turvaline kiindumussuh..""Naiste ja meeste ülerõivaste kon..""Jumalate jäljed. Alguse ja lõpu ..""Linnupuur""Tunglejad""Universum pähklikoores""Hälin ja raev""Muinasaja loojang Eestis. Vabadusv..""Winnetou surm. Kolmas raamat""Puhkus papaga. Sari Varraku ajavii..""Nimed marmortahvlil. Filmiraamat""Ajal on mitu nägu. Jutte ja lugus..""Kultuuriseadused""Krabat""Raketigarnison (2. osa). Mälestus..""Sushi algajatele""Häid sõpru on raske leida. Aita ..""Särav elu""Röövitud mõrsja""Rasputin. Elu ja surm""Perekonnavaled""Väikesed naised""Saladused elu kohta, mida sa peaks..""Valge tuvi""Talvepuhkus""Iidsete aegade lood I""Täiesti privaatne""Porthose poeg""Teadmatus. Kolm novelli""Dom Casmurro""Armastus on müra: Helilinnu salad..""Avaliku ja erasektori partnerlus""Mielke kontsern. STASi ajalugu 194..""Unistuste tuba. Kunstnikuromaan""Eesti-norra-eesti taskusõnastik. ..""Rahvusvahelised mehed""Minu teine elu""Ema ja laps [praktiline käsiraama..""Vennad Hardy'd: Võltsingumeistrid""Eesti kirurge laias ilmas""Naised, töö ja elamise kunst. Ä..""Maia lood""Tallinna loodus""Eurovisiooni lauluvõistlus läbi ..""Video võõrkeeletunnis""Forsyte'ide saaga I-III""42 atentaati Adolf Hitlerile""Fotomosaiik""Juhtimisraskustega võitlemise kun..""Õppe- ja kasvatustööst I koolia..""Lugusid""Kaunimad jutud""Pelikani memorandum""Soomustüdruk""Eesti-Rootsi sõnastik""Eesti-itaalia sõnastik / Estone-i..""Läbipõimunud elu. Kuidas seened ..""Kalad akvaariumis""Tõrksa naisteküti mõistatus""Pihlakas""Libahunt. Kauka jumal (näidendid)""Rongisõit. Värsslugu-laulumäng""Murphy seadus ja teisi põhjusi, m..""Bridž""Väike lord Fauntleroy"
82 tk kogusumma: 660,70 EUR

Teema: Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR)
Pealkiri: Homo faber
Autor(id): Max Frisch

Kirjastus: Perioodika
Linn: Tallinn
Aasta: 1965
Originaalkeel: saksa keel
Tõlkija: Ain Kaalep
Lehekülgi: 180
Sari: Loomingu raamatukogu 1965/44-46

Seisukord: kaaned pisut kulunud, sisu korras

Mõõdud: 126 x 200 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega

Sisu:
# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL.

Eelnevalt on šveitsi kirjanikult Max Frischilt LR sarjas ilmunud «Härra Biedermann ja tulesüütajad».
«Homo faber» («seppinimene») kui «homo sapiensi» («tarkinimese») alaliik (või vastand?) on üks meie tehnikasajandi tüüpilisi kujusid, eriti kui silmas pidada nn. «Ameerika elulaadi». «Homo faberit» analüüsides ütleb Max Frisch mõndagi olulist kaasaja tähtsaimate probleemide kohta, kuid jutustab sealjuures ka igi-inimlikku, antiiktragöödiate arhailist hõngu õhkuvat lugu õnnetust Oidipusest meie päevil.
Ain Kaalep


Raamatuarvustus meie raamatublogist:

"Homo faberit" on nimetatud looks õnnetust Oidipusest meie päevil. Oidipuse loo mõte peitus selles, et püüd põgeneda oma saatuse eest on tulutu; selline püüd on omane homo faberile, kes usub, et inimene on igasuguste hierarhiate tipp ning võib elu kontrollida ratsionaal-loogiliste kaalutluste ja tehniliste saavutustega. "Homo faberi" peategelane Walter - kodutu, mitte millessegi kiindunud modernse ajastu inimese sümbol - uskus samuti ratsionaalsete kaalutluste võidukäiku ning statistikaisse, faktidesse; "Inimene planeerib" (lk 92). Walteri saatus oli tõdeda, et elu juhib juhuslikkus. Juhuslikkus ongi meie saatus. Oidipus põgenes oma arvatavate vanemate juurest, et pääseda oraakli õõvastavast ennustusest tappa oma isa ning abielluda enda emaga, kuid just sel viisil - põgenedes - sattuski ettemääratud saatuse keerisesse. Walter, hoolimata külmast kaalutlusest, et tema nooruspõlve armsal Hannal oleks mõttekam teha abort, kui naine rasedaks jääb, kohtub rea kokkusattumuste tagajärjel oma tütrega, kellest midagi ei tea, ning astub temaga intiimsesse suhtesse, tõenäosusest ja statistikast polnud mingisugust kasu. Nii Oidipuse põgenemise kui ka Walteri homo faber-liku veendumuse, et inimene on looduse kuningas, ebaõnnestumine kannavad endas ideed, et inimlikud väärtused ja arvamused on suhtelised. Tõenäosus ei aita inimesel mõista jumalikku-juhuslikku maailma. Oma surivoodil tõdeb Walter: „Elu ei ole aine, seda ei saa tehnikaga allutada“.
Oidipuse nimi tähendab kreeka keeles 'paistes jalgadega'. Laios sidus vastsündinul Oidipusel jalad kokku ning andis ta karjusele, et see viiks kurja saatusega imiku mäele surema. Samamoodi on nimega mänginud M. Frich, kas tahtlikult või mitte, - walter mitty on ingliskeelne väljend sõnale 'unistaja'. Walter oligi unistaja sõna traagilisemas mõttes - väärveendumus elu kontrollitavusest tegi tema elu üsnagi mõttetuks, lõpuks polnud tal midagi (lk 117 "Ma ei poolda enesetapmist, see ei tee ju seda olematuks, et oled maailmas elanud, ja sel tunnil soovisin ma - mitte iial elanud olla!"). Juhuslikkuse teinekordne võit, kui Sabeth suri, kuigi ussi nõelanutest pidid surema vaid nii vähesed, avab Walteri silmad juba põhjalikumalt. Kõik, elutraagika, inimlikud hirmud, mis ei hooli tõenäosusest, ebakindlus, jõudis temani palju hiljem. Koos nendega ka silmad ilu nägemiseks - kui õnnelik oli ta Kuubal teose lõpus. Ta lihtsalt nautis pisiasju – sigareid, napsu, ilusate naiste selgade vaatamist, tuult nahal, vett. Just siis, kui Walter maovähiga haiglasse pandi, oli ta võimeline elama inimlikult, homo ludens-likult. Lõppude lõpuks on kõik siiski mäng. Mõttetu, loogikale allumatu mäng.


Eva Elise Oll, www.vanaraamat.ee

Sari: Loomingu raamatukogu nr. 1965/44-46

Hind: 5,00 EUR
Teema Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR) alla viimati lisatud:

Bohumil Hrabal, Ma teenindasin inglise kuningat,
Kultuurileht, 2013, hind: 8,00 eurot

George Steiner, Koostanud: Marek Tamm, Valik esseid,
Kultuurileht, 2008, hind: 7,00 eurot

Arthur Bloch, Murphy seadus ja teisi põhjusi, miks asjad untsu lähevad,
Perioodika, 1982, hind: 4,50 eurot

David Herbert Lawrence, Neitsi ja mustlane,
Perioodika, 1987, hind: 5,00 eurot

John Steinbeck, Me tusameele talv,
Ajalehtede-Ajakirjade Kirjastus, 1963, hind: 5,00 eurot

José Luís Peixoto, Ei ühtki pilku,
Kultuurileht, 2021, hind: 8,00 eurot

Ingeborg Bachmann, Kolmekümnes aasta,
Kultuurileht, 2023, hind: 7,00 eurot

Liisi Ojamaa, Myyrid & wärawad,
Perioodika, 1993, hind: 5,00 eurot

Jorge Luis Borges, Hargnevate teede aed,
Perioodika, 1972, hind: 7,00 eurot

Yasunari Kawabata, Lumine maa,
Perioodika, 1989, hind: 6,00 eurot



Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR) all on 1740 raamatut. Klõpsa siia, et näha täielikku loendit!
Homo faber, Max Frisch, Perioodika 1965 | vanaraamat.ee
Homo faber, Max Frisch, Perioodika 1965 | vanaraamat.ee
Homo faber, Max Frisch, Perioodika 1965 | vanaraamat.ee
Homo faber, Max Frisch, Perioodika 1965 | vanaraamat.ee
Homo faber, Max Frisch, Perioodika 1965 | vanaraamat.ee
Homo faber, Max Frisch, Perioodika 1965 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 55 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2025 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud