Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Saatuslikud valikudAutor(id): Ian Kershaw
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2011
Originaalkeel:
ISBN: 9789985324035
Lehekülgi: 668
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 160x240 mm
Suurus: kõvas köites raamat
Sisu:
Enne 1940. aasta maikuud oli käimas kaks erinevat sõda maailma kahes eri otsas. Üks neist oli kibe sõda, mis möllas Hiinas alates 1937. aastast, kui jaapanlased Hiinale kallale tungisid. Teine oli sõda Euroopas, mis oli alanud 1939. aastal, kui Saksamaa tungis kallale Poolale, millele kaks päeva hiljem järgnes Suurbritannia ja Prantsusmaa poolne sõja kuulutamine Saksamaale.
Selles raamatus võetakse vaatluse alla otsused, mis tegid neist kahest eraldiseisvast ja piirkondlikust sõjast ühe tõeliselt globaalse ja laastava hävingu – konflikti, mille keskmeks olid genotsiid ja seninägematud barbaarsused. Saatuslikud otsused, mida langetati Saksamaal, Suurbritannias, Nõukogude Liidus, USA-s, Jaapanis ja Itaalias – erinevate poliitiliste süsteemide ja otsuse langetamise protseduuridega riikides – toitsid üksteist ja olid omavahel tihedalt läbi põimunud. Tagasivaates tundub, et see, mis juhtus, pidigi paratamatult juhtuma. Osalt ongi raamatu “Saatuslikud valikud” eesmärgiks näidata, et päris nii see polnud. Nende olukordade tegelastel, isegi kõige tugevamalt ideoloogiast ajendatud (või pimestatud) tegelastel tuli seista silmitsi valikutega, neil polnud ees ühte ja ainsat rada, mida mööda minna. Niisiis esitatakse selles raamatus iga juhtumi puhul küsimus, miks valiti just see võimalus ja mitte mõni alternatiividest, ja esitatakse enamasti selgesõnaliselt ka oletused, mis oleks võinud juhtuda siis, kui oleks valitud mõni teine tee.
Ian Kershaw on sündinud 1943. aastal Oldhamis. Ta on õpetanud ajalugu Manchesteris ja Nottinghamis ning on praegu uusaja õppetooli juhataja Sheffieldi ülikoolis Inglismaal. Ta on kirjutanud kaheköitelise biograafia Adolf Hitlerist (e.k 2007 ja 2008) ning teda peetakse maailma juhtivaks eksperdiks Hitleri ja Kolmanda Reichi küsimustes.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Saatuslikud valikud, Ian Kershaw, Varrak 2011Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Maailma ajalugu alla viimati lisatud:
Graham Hancock; toimetaja Aidi Vallik, Jumalate jäljed iidses Ameerikas. Maa kadunud tsivilisatsiooni võti,
Sinisukk, 2020, hind: 40,00 eurot
Abdurahman Avtorhanov, Stalini surma mõistatus. Beria vandenõu,
Rahva Raamat, 2023, hind: 20,00 eurot
Jonathan Lindström, Piiskop ja ristisõda 1206. Sõjast, kolonisatsioonist ja jumalasulasest Põhjalas,
Varrak, 2018, hind: 24,00 eurot
Egill Bjarnason, Kuidas Island on maailma muutnud. Väikese saare suur ajalugu,
Hea Lugu, 2021, hind: 15,00 eurot
Helmut Piirimäe, Mati Laur, Olaf Klaassen, Juta Kivimäe, Olga Kaljundi, Uusaeg 2,
Avita, 1995, hind: 5,00 eurot
Allan Espenberg, Ülle Liitoja, Tiit Rosenberg, Mart Siiroja, Tõnu Tannberg, Lauri Vahtre ja Einar Värä, Uusaeg 3,
Avita, 1993, hind: 6,00 eurot
Francis Fukuyama, Ajaloo lõpp ja viimane inimene,
Tänapäev, 2002, hind: 25,00 eurot
Amar Annus, Kaspar Kolk, Jaan Puhvel, Janika Päll, Muinasaja seadusekogumike antoloogia,
Varrak, 2001, hind: 30,00 eurot
Arturs Silgailis, Läti leegion,
Grenader, 2009, hind: 16,00 eurot
David Owen, Spionaaž. Köitvad lood spioonidest ja luurest,
Koolibri, 2009, hind: 9,00 eurot
Maailma ajalugu all on 1936 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!