Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Maffia. Kriminaalse maailma ajaluguAutor(id): Jo Durden Smith
Kirjastus: Tammerraamat
Linn: Tallinn
Aasta: 2008
Originaalkeel: inglise keelest
Tõlkija: Lea Noorma
ISBN: 9789985991824
Lehekülgi: 206
Seisukord: kohati kulunud kaaned, raamatukogust kustutatud eksemplar, sisu normaalses korras
Mõõdud: 44 × 215 mm
Suurus: tavaformaadis pehme kaanega
Sisu:
ui don Tommaso Buscetta hakkas 1984. aastal Palermo magistraadile Giovanni Falconele rääkima maffia sisemistest mehhanismidest, oli sõna «maffia» itaalia kriminaalkoodeksis alles hiljuti kasutusele võetud.
Ta rääkis Falconele kõigest: käsuahelatest, jõukudevahelistest sõdadest, Ameerika ja Sitsiilia vahelistest tugevatest sidemetest. Ta kirjeldas ka vannet, mida peab andma iga uustulnuk. Buscetta avas maailma silmad.
Selles raamatus kirjeldatakse nii faktide kui fotomaterjalide ja dokumentide abil, miks, millal ja kuidas sündis maffia ning kuhu see on praeguseks jõudnud. Antakse ülevaade Sitsiiliast kui maffia sünnipaigast, vaadeldakse maffia liikumist Ameerikasse. Järgnevad kirjeldused kõigest: käsuahelatest, jõukudevahelistest sõdadest, Ameerika ja Sitsiilia vahelistest tugevatest sidemetest. Kuni vandeni, mida peab andma iga uustulnuk. Raamatus on konkreetsed persoonid, maffiategelastest poliitikuteni.
Hind:
14,00 EURTeema
Maailma ajalugu alla viimati lisatud:
Jonathan Lindström, Piiskop ja ristisõda 1206. Sõjast, kolonisatsioonist ja jumalasulasest Põhjalas,
Varrak, 2018, hind: 24,00 eurot
Egill Bjarnason, Kuidas Island on maailma muutnud. Väikese saare suur ajalugu,
Hea Lugu, 2021, hind: 15,00 eurot
Helmut Piirimäe, Mati Laur, Olaf Klaassen, Juta Kivimäe, Olga Kaljundi, Uusaeg 2,
Avita, 1995, hind: 5,00 eurot
Allan Espenberg, Ülle Liitoja, Tiit Rosenberg, Mart Siiroja, Tõnu Tannberg, Lauri Vahtre ja Einar Värä, Uusaeg 3,
Avita, 1993, hind: 6,00 eurot
Francis Fukuyama, Ajaloo lõpp ja viimane inimene,
Tänapäev, 2002, hind: 25,00 eurot
Amar Annus, Kaspar Kolk, Jaan Puhvel, Janika Päll, Muinasaja seadusekogumike antoloogia,
Varrak, 2001, hind: 30,00 eurot
Arturs Silgailis, Läti leegion,
Grenader, 2009, hind: 16,00 eurot
David Owen, Spionaaž. Köitvad lood spioonidest ja luurest,
Koolibri, 2009, hind: 9,00 eurot
Helmut Piirimäe, Suur Prantsuse revolutsioon 1789-1799,
Olion, 1990, hind: 12,00 eurot
Nigel McCrery, Tummad tunnistajad. Kriminalistika ajalugu,
Äripäev, 2015, hind: 11,00 eurot
Maailma ajalugu all on 1936 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!