Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
ArveAutor(id): Jonas Karlsson
Kirjastus: Hea Lugu
Linn: Tallinn
Aasta: 2015
Originaalkeel: rootsi keel
Tõlkija: Mari Jesmin
ISBN: 9789949538997
Lehekülgi: 128
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 140x210
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 229
Osaline tööaeg videolaenutuses, paar üksikut sõpra ja igapäevane rutiin, mis enamasti tähendab pitsat ja telekat ühetoalises korteris Stockholmis. Selline on meie peategelase elu – kuni talle saabub veider arve astronoomilisele summale – 5,7 miljonit Rootsi krooni. See on hind, mida ta peab maksma terve oma elu eest, kaasaarvatud kogu õnn, mida ta eales on tundnud. Aga kuidas saab mehele, kes rahuldub nii vähesega, kellel pole suuri unistusi ega ambitsioone, esitada nii suure arve? Äkki on see kõik ikkagi üks suur pettus?
Humoorikas, sürrealistlik ja väga omanäoline „Arve“ on absurdikirjanduse pärl, see tõstatab küsimused, mis on õnn ja kuidas seda mõõdetakse.
Jonas Karlsson (s 1971) on sõna otseses mõttes multitalent. Ta on üks Rootsi silmapaistvamaid näitlejaid ning on ka ise alates 2005. aastast kirjutanud mitu edukat näidendit. Heast vastuvõtust kannustatuna pöördus ta seejärel ilukirjanduse juurde. Tänu näitlejaoskustest tulenevale erakordsele andele kasutada pause võimendamaks sisukaid dialooge ja oskusele registreerida täpselt tegelaste emotsioone ja tujusid, ennustatakse talle selles vallas pikka ja edukat tulevikku.
Märksõnad:
Hea Lugu
rootsi
ilukirjandus
novellid
Fakturan. Eesti keeles
Hind:
4,50 EURTeema
Ilukirjandus: väliskirjandus alla viimati lisatud:
Tove Jansson, Aus pettur (romaan),
Hea Lugu, 2020, hind: 15,00 eurot
Hans Henny Jahnn, Kallasteta jõgi. Teine osa, esimene raamat. Gustav Anias Horni kirjapanek, kui ta oli nelikümmend üheksa aastat vanaks saanud,
Eesti Raamat, 2021, hind: 15,00 eurot
Nora Ikstena, Emapiim,
Kirjastus Hunt, 2018, hind: 13,00 eurot
Fjodor Dostojevski, Ülestähendusi põranda alt,
Postimees Kirjastus, 2023, hind: 16,00 eurot
Louise Bagshawe, Karjääritüdrukud. New York Timesi bestseller,
Ersen, 1999, hind: 5,00 eurot
William Somerset Maugham; toimetanud ja järelsõna: Tõnu Lember, Don Fernando [variatsioone Hispaania teemadel],
Canopus, 2006, hind: 11,00 eurot
William Somerset Maugham, Inimorjusest,
Canopus, 2002, hind: 28,00 eurot
Jules Verne, Kapten Granti lapsed,
Hea Lugu, 2022, hind: 24,00 eurot
Erich Maria Remarque, Taeval ei ole soosikuid,
Eesti Raamat, 1991, hind: 7,50 eurot
Arundhati Roy, Väikeste Asjade Jumal,
Kupar, 1997, hind: 12,00 eurot
Ilukirjandus: väliskirjandus all on 6983 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!