Teema: Kultuur
Pealkiri:
Teejuht purunevasse maailma. Kultuurid ja tavad. Kuidas mõista paremini teisi rahvaid ja õppida tundma iseennastAutor(id): Kalev Soll
Kujundaja: Rein Seppius
Kirjastus: K. Soll
Linn: Tallinn
Aasta: 2003
Originaalkeel:
ISBN: 9985789253
Lehekülgi: 240
Seisukord: normaalses seisukorras raamat
Mõõdud: 140 × 200 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T138# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 155
Raamatus ristuvad erinevad maailmavaated ja tavad. Autori silmaring ja lugemus loovad põneva ja kaleidoskoopilise pildi elust nii tuhandeid aastaid tagasi kui ka rännumehe pilgule tänapäeval avanevast maailmast. 21. sajandil, kui turismist on saamas ülemaailmne ajaviide, on järjest süvenev konflikt USA ja tema liitlaste ning islamimaade vahel viinud sõjani. Kas tõesti on käes tsivilisatsioonide kokkupõrge? Selle asemel, et «lääne tsivilisatsiooni» vastaseid raevukalt atakeerida ning iga hinna eest põlvili suruda, peaksid ameeriklased püüdma teisi kultuure mõista, rohkem süüvima nende tausta ning alles seejärel otsuseid langetama. Sageli osutub ka eestlase ettekujutus võõrast maast ja välismaalasest vääraks. Kultuurišoki vältimiseks tasuks tutvuda teiste rahvaste kombestiku ja maailmavaatega. Kalev Solli koostatud raamat on usaldusväärne teejuht, mis aitab muuta veel püsivat traditsioonilist maailma meile nii arusaadavamaks kui ka huvitavamaks.
Kalev Soll on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi ja jätkanud õpinguid magistratuuris. Ta on õpetanud teisi ja palju reisinud.
Märksõnad
rahvad
eluolu
elulaad
kultuur
maailmapilt
kombed
kultuurierinevused
religioon
kombed
rahvad
eluolu
elulaad
kultuur
maailmapilt
kombed
kultuurierinevused
Hind:
14,00 EURTeema
Kultuur alla viimati lisatud:
Mihhail Lotman, Struktuur ja vabadus I. Semiootika vaatevinklist. Tartu-Moskva koolkond,
TLÜ kirjastus, 2012, hind: 15,00 eurot
Anton Hansen Tammsaare. Koostanud Maarja Vaino, Õnnelikest ja õnnetuist aegadest. Valik publitsistikat,
Kunst, 2010, hind: 14,00 eurot
Aldur Vunk, Entsüklopeediline muuseum. Pärnu muuseum 125,
Pärnu Muuseum, 2021, hind: 20,00 eurot
Seto talumuuseum,
Seto Talumuuseum, 2014, hind: 14,00 eurot
Koostanud Õie Haavik, Meie esivanemate töid ja tegemisi. Abimaterjal lasteaedade ja algkoolide õpetajaile,
Riiklik Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskus, 2001, hind: 7,00 eurot
Jüri Kuum, Eestlaste vanu nimesid,
2003, hind: 4,00 eurot
Saamuel Pliuhkam, Õilis metslane ja sisemine deemon,
Väljanäitus, 2025, hind: 9,00 eurot
Tõnu Tender, Mitmekeelsus Eestis Euroopa Liidu mitmekeelsuse ideaali taustal,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2010, hind: 8,00 eurot
Lauri Vahtre, Maarahva tähtraamat,
AS Mix, 1991, hind: 1,60 eurot
Maaja Kallast, Käitumise kuldvara. Riietus ja suhtlemine,
Aed, 1996, hind: 8,00 eurot
Kultuur all on 4911 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!