Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
Armastatud ja kardetudAutor(id): Madeleine Thien
Kujundaja: Jan Garshnek
Kirjastus: Pegasus
Linn: Tallinn
Aasta: 2012
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Kätlin Kaldmaa
ISBN: 9789949472963
Lehekülgi: 232
Sari: Pegasuse väike sari
Seisukord: normaalses korras raamat, kaaned üle kiletatud, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 215x135
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 211
Kanada kirjanik Madeleine Thien, kelle esimene raamat, jutukogu “Lihtsad retseptid”, ilmus 2001. aastal, on oma loomingu eest pälvinud terve rea auhindu. 2006. aastal ilmus tema esimene romaan “Kindlustunne”.
Hiina-malaisia päritolu immigrantide järeltulijana jutustab Thien lugusid, mis on juuripidi kinni Kagu-Aasia külluses.
Thieni teine romaan, “Armastatud ja kardetud”, räägib maailma eest luku taha pandud inimestest, kelle ainus ellujäämisviis on iseennast maailma eest lukku panna, sest see maailm, mis silmade, nina ja kõrvade kaudu sissepääsu otsib, on kohutav.
See maailm on Pol Poti “Demokraatlik Kambodža”, üks ajaloo hävitavamaid režiime. Esimesest romaanist tuttav maailmade vahel liikumine jätkub Thieni teises romaanis. Kanadasse välja jõudnud, käivad tegelased taas läbi kõik oma elu olulised paigad: Kambodža, Tai, Laos, Vietnam. Kambodža uskumuse kohaselt sünnib inimene maailma mitme eluga. Aga kuidas saab inimene elada edasi, kui ta on teistest eludest ilma jäänud? Kuidas saab inimene elada edasi, kui tema kanda jäävad ka kadunud inimeste elud? Kui enda elud asenduvad teiste eludega?
Originaali pealkiri Dogs at the perimeter. Eesti keeles
Märksõnad:
Pegasus
Pegasuse väike sari
inglise
Kanada
ilukirjandus
romaanid
Hind:
8,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Arthur C. Clarke, 2010: teine odüsseia,
Kupar, 1999, hind: 14,00 eurot
David Lodge, Väike maailm,
Varrak, 1996, hind: 12,00 eurot
Airika Harrik, Elu pärast surma,
Randvelt Kirjastus, 2013, hind: 13,00 eurot
Robert Silverberg, Maa teine vari,
Eesti Raamat, 1994, hind: 6,00 eurot
Keith Laumer, Põrgukoerad,
Estonian Graphic Center, 1992, hind: 3,20 eurot
Robert Musil, Kasvandik Törlessi hingeheitlused,
Eesti Päevaleht, 2005, hind: 10,00 eurot
Roger Zelazny, Needuste allee,
Katherine, 1992, hind: 4,50 eurot
Resat Nuri Güntekin, Linnuke,
RKR, 1993, hind: 7,00 eurot
Iain Banks. Toimetanud: Helju Jüss, Äri. Romaan,
Byronet, 2002, hind: 10,00 eurot
James Hadley Chase, Otsasõit,
Heining & Ko, 1995, hind: 4,00 eurot
Ilukirjandus all on 23561 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!