Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Eelmise sajandi eesti kirjandusAutor(id): Pille Riismaa, Astrid Rätsep ja Tiina Õunapuu
Kujundaja: Jaan Klõšeiko, Leo Lätti
Kirjastus: Künnimees
Linn: Tallinn
Aasta: 2006
Originaalkeel:
ISBN: 9985941535
Lehekülgi: 320
Seisukord:
Mõõdud: 165 × 235 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmes köites
Sisu:
Kõmutekitanud kirjandusõpiku teine, parandatud trükk. Peatükkidele on kirjutatud lisa, neid on parandatud ja täiendatud.
Õpiku autoriteks on kolm noort õpetajat, kes lõpetasid gümnaasiumi umbes 10 aastat tagasi.
Senistele kirjandusõpikutele on ette heidetud, et neis on liiga palju detaile, tekst on vähe liigendatud, keel liiga teaduslik ja ülesanded liiga rasked.
Et põhjalikke akadeemilisi käsitlusi on juba olemas, ei pea kirjandusõpik enam seda ülesannet täitma. See andis meile vabaduse vaadata eesti kirjandust noore inimese pilguga. Tahaksime loota, et õpik ei ole faktidest krõbisev kuivik, vaid suudab ellu äratada möödunud sajandi kirjanduselu.
Oleme püüdnud luua kirjanikust sellise pildi, nagu ta inimesena oli, koos oma vigade ja voorustega ning tuua välja ka seni mahavaikitud tõsiasju.
2., parand. ja täiend. tr.
Märksõnad:
kirjandus
kirjandusajalugu
eesti
20. sajand
kooliõpikud (vormimärksõna)
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Eelmise sajandi eesti kirjandus, Pille Riismaa, Astrid Rätsep ja Tiina Õunapuu, Künnimees 2006Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Keel ja kirjandus alla viimati lisatud:
Toivo Laan, Vargamäe Indrek – pühak või saatan?,
Vali Press OÜ, 2020, hind: 7,00 eurot
Kalju Leht ja Ott Ojamaa, Väliskirjandus. Õpik keskkoolile,
Valgus, 1988, hind: 3,50 eurot
Elo Viiding, Mina kõnelen kirjandusest. Tekste aastatest 2009-2019,
Tuum, 2020, hind: 10,00 eurot
Vallo Kepp, Üheksa arbujat. Profiilid. Tööhüpoteesid. Tsitaadid. Fotod,
Betti Alveri Muuseum, 2019, hind: 18,00 eurot
Tiiu Erelt, Eesti keelekorraldus. Ajalugu ja tänapäev. Lugemik,
Eesti Keele Sihtasutus, 2002, hind: 19,00 eurot
Nigol Andresen, Friedebert Tuglas,
Eesti Raamat, 1968, hind: 4,50 eurot
Priit Põhjala, Keelekaste. Artikleid keelest ja kirjandusest,
Kultuurileht, 2020, hind: 5,00 eurot
Oscar Wilde, Esseed. Readingi vangla ballaad,
Varrak, 2004, hind: 19,00 eurot
Irena Artma, Jaak Sarapuu, Maailmakirjandus. Vene kirjanduse õpik keskkoolile,
J. Sarapuu, 2001, hind: 7,00 eurot
Mihkel Mutt, Töö ja armastus. Tammsaaret tuulates,
Fabian, 2019, hind: 23,00 eurot
Keel ja kirjandus all on 1425 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!