Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
TõdeAutor(id): Riikka Pulkkinen
Kujundaja: Jan Garshnek
Kirjastus: Pegasus
Linn: Tallinn
Aasta: 2011
Originaalkeel: soome keel
Tõlkija: Jan Kaus
ISBN: 9789949472529
Lehekülgi: 352
Sari: Pegasuse väike sari
Seisukord: normaalses korras kasutatud raamat, endine raamatukogu eksemlar
Mõõdud: 134 × 215 mm
Suurus: tavaformaadis ja pehmes köites raamat
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 211
Pulkkineni romaanid paistavad silma psühholoogilise viimistletusega, neis käsitletakse napi ja täpse poeetilisusega inimsuhete igavesi teemasid: unistusi, suguluse painet, vastutust, üksindust, surelikkust, armastuse ja saatuse seoseid, sügavate tunnete jäävust. „Tõde“ on ühtaegu lihtne lugu ja sügav üldistus.
Teose lihtsus väljendub üldinimlike teemade julgelt tundelises ja siiski täpses käsitlemises – läbi kolme põlvkonna ulatuvalt kirjeldatakse inimmeele ulatumist sügavast meeleheitest joovastava rõõmuni. Samas kumab Pulkkineni tekstist läbi tema filosoofiline taust ja hoiak, soov leida suhete, kujutluste ja mälestuste rägastikust üles miski, mis kordub ja püsib. Selleks on sügavate, inimesest isiksust tegevate tunnete kestvus – aeg teeb inimesega oma töö, kuid Pulkkineni vaates ei suuda aeg määrata ega väärata inimese olemust vormivaid tundeid ja mälestusi. Miski inimeses püsib, olgugi et aeg püüab kalestada ta hinge, tuhmistada ta mälu ja murrab lõpuks maha ta keha. Riikka Pulkkinen (1980) on soome prosaist, kes on avaldanud kaks romaani.
Tema debüütteos “Piir” (“Raja”, e k Pegasus, 2009, tlk Monika Pais) kandideeris Soome suurima ajalehe Helsingin Sanomat kirjandusauhinnale ja osutus Soomes 2006. aasta enimmüüdud debüütteoseks.
Tema teine romaan “Tõde” (“Totta”, e k Pegasus, 2011, tlk Jan Kaus) kandideeris aga juba Soome suurimale kirjandusauhinnale, Finlandiale.
Pegasuse väike sari
Hind:
13,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Annika Anton, Draakonineitsi hingepärlid,
Hea Tegu kirjastus, 2018, hind: 14,00 eurot
Mihhail Šolohhov, Vaikne Don I-II,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1957, hind: 9,00 eurot
Ivan Jefremov, Thais - Ateena tütar,
Eesti Raamat, 1987, hind: 5,00 eurot
Vladimir Solouhhin, Kastetilk,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1963, hind: 4,00 eurot
László Németh, Ängistus,
Eesti Raamat, 1969, hind: 4,00 eurot
Ricardo Güiraldes, Don Segundo Sombra,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1963, hind: 4,00 eurot
Johann Wolfgang Goethe, Wilhelm Meisteri rännuaastad,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 4,00 eurot
Lion Feuchtwanger, Narritarkus ehk Jean-Jacquesi elu ja kirgastumine,
Eesti Raamat, 1983, hind: 4,00 eurot
Aino Kallas, F. Tuglas (koostaja), Valitud teosed,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1957, hind: 6,00 eurot
Oskar Luts, Tootsi pulm. Argipäev,
Eesti Raamat, 1975, hind: 5,00 eurot
Ilukirjandus all on 23700 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!