Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Saksi mõis, kool, lastekoduAutor(id):
Kujundaja: Toomas Ild
Kirjastus: Seltsing Saksi Sõbrad
Linn:
Aasta: 2009
Originaalkeel:
ISBN: 9789949186020
Lehekülgi: 126
Seisukord: normaalses korras raamat
Suurus: tavaformaadist veidi suuremas formaadis ja pehmete kaantega raamat
Sisu:
Saksi on kohanimi, mis ühendab paljusid inimesi, keda elu ja saatus oli olude sunnil teatud ajal sinna kokku viinud. Saksi nime teeb eriliseks seal paiknenud lastekodu, sest koole oli Eestimaal palju, kuid et lastekodu ning kool oleks ühe katuse all paiknenud, polnud küll tavaline. 2009. aastal täitub lastekodul 60 aastat selle asutamisest 1949. aastal. Mis oli enne seda ja peale 1949. aastat kuni 1984. a. põlenguni, sellest tahakski käesolevas kogumikus rääkida. Meie praegune suuline mälu ulatubki sellesse aega ning kuna lastekodu algusaegade juures olnud inimesed on jõudnud õitsvasse keskikka, siis ongi viimane aeg meenutuste pudemeid kokku ühtede kaante vahele korjata. Ning mälestusi on meil kõikidel - nii kurbi kui rõõmsaid. Kuid lastekodusse sattunutel on need eriti kontrastsed. Olid ju lapsed enne uude kodusse sattumist elu poolt kõvasti vintsutatud ja seejärel toimus suur muutus. Kahtlemata oli olude sunnil kodust lahkumine neile suureks traagikaks, kuid lastekodusse tulek tähendas paljudel juhtudel isegi ellujäämisvõimalust. Eriti pealesõjajärgsetel aastatel. Nii saidki noored inimesed kokku suures endises Saksi mõisamajas, mille paraadukseni viis uhkeldav mademete ja balustraadidega trepp, millede betoonist postidel olid suured lillevaasid. Viimane võikski olla Saksi kooli ja lastekodu sümboliks. Ardo Niinre
Märksõnad:
eesti
Eesti eile ja täna
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Saksi mõis, kool, lastekodu, , Seltsing Saksi Sõbrad 2009Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Ilmar Tõnisson; koostaja Hando Runnel, Emajõe ääres,
Ilmamaa, 1997, hind: 8,00 eurot
Hindrik Prants, toimetanud Hando Runnel, Eesti asi ja maailma lugu,
Ilmamaa, 2016, hind: 10,00 eurot
Eerik Laid. Koostanud: Pekka Erelt, Hando Runnel, Paopaigad,
Ilmamaa, 1997, hind: 5,00 eurot
Karl Robert Pusta, Kontrastide aastasada,
Ilmamaa, 2000, hind: 7,50 eurot
Eesti välisministrid, koostanud: Tõnis Idarand, Maailm ja meie,
Ilmamaa, 2018, hind: 12,00 eurot
Karl Ast Rumor, Koostanud: Hando Runnel, Tule ja päikese all (3. osa) Maailma lõpus,
Ilmamaa, 2009, hind: 8,00 eurot
Peeter Tarvel. Koostanud Toomas Karjahärm ja Hando Runnel, Demokraatia tulevik,
Ilmamaa, 2002, hind: 8,00 eurot
Ott Kurs, Rajamaade rahvaid,
Ilmamaa, 2006, hind: 3,00 eurot
Jüri Vilms, Kahe ilma vahel,
Ilmamaa, 1998, hind: 11,00 eurot
Villem Reiman, Koostanud: Hando Runnel, Mis meist saab?,
Ilmamaa, 2008, hind: 8,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3554 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!