Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Oranži revolutsiooni päevikAutor(id): Silver Meikar; eessõna: Vira Konõk
Kujundaja: Marge Pent
Kirjastus: Argo
Linn: Tallinn
Aasta: 2006
Originaalkeel:
ISBN: 9949415470
Lehekülgi: 55
Seisukord: kohati kopitanud välimusega kaaned, sisu olemas ja korras, raamatul võib esineda kopitamise lõhna, mis meie kogemuse põhjal aja jooksul lahtub
Mõõdud: 215 × 270 mm
Suurus: suures formaadis, kõvas köites
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 259
Ajaloolased, sotsioloogid ja filosoofid alles annavad tähenduse sellele, mis toimus 2004. aasta novembris-detsembris Ukrainas. Pärast massiliste valimistulemuste võltsimiste ilmsikstulekut kogunesid Juštšenko toetajad Kiievis ja paljudes teistes Ukraina linnades tänavatele ning nõudsid Juštšenko presidendiks kinnitamist. Samal ajal alustas Ukraina president Kutšma võimu üleandmist ametlikult võitnud kandidaadile Janukovitšile.
Tundub küll veidi pateetiline, kuid on selge, et oranž revolutsioon muutis ukrainlaste teadvust – nad teadvustasid oma õigust olla rahvas. Just seetõttu võib neid sündmusi võrrelda eestlaste taasärkamisega 1980. aastate lõpus.
«Oranži revolutsiooni päevikus» on Silver Meikar kirjeldanud sündmusi revolutsiooni esimestest päevadest kuni selle lõpuni. Tegu on sisemise vaatega sündmustele kõrvalise isiku poolt, kes noorusliku maksimalismiga võtab kõike toimuvat kui oma isiklikku asja.
Sellest raamatust ei leia sündmuste süvaanalüüsi. Raamatus on ajaloo hetked, mida on jäädvustatud inimeste ja sündmuste kaudu, mis jätsid osalejate mällu ja hinge kõige eredama jälje. Neid hetki on üritanud kinni püüda ka kaamerasilm – päevikut illustreerib sadakond autori poolt tehtud fotot.
Eessõna ka ukraina keeles.
Märksõnad
revolutsioonid
poliitika
poliitiline ajalugu
presidendivalimised
lähiajalugu
revolutsioonid
poliitika
poliitiline ajalugu
presidendivalimised
lähiajalugu
Ukraina
2000-ndad
päevikud
reisikirjad
Hind:
7,00 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Thomas L. Friedman, Lexus ja oliivipuu. Kuidas mõista tänapäeva maailma,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2003, hind: 9,00 eurot
Lennart Meri, Riigimured,
Ilmamaa, 2001, hind: 15,00 eurot
Edith Hamilton, Antiikmütoloogia,
Eesti Raamat, 1975, hind: 8,00 eurot
Toimetanud: M. Lavrik jt, Just nii, astuda rivvi!,
Eesti Raamat, 1969, hind: 7,00 eurot
Koostanud Mart Arold, Sortside saladused V. Tartumaa kommunistid kutsetööl,
Tungal, 1997, hind: 12,90 eurot
Barbara Tuchman, Augustikahurid,
Eesti Raamat, 1977, hind: 4,00 eurot
Koostanud Valdeks Kiiver, Eestlane, su mehemeel... Valik kangelaslugusid,
Hotpress Kirjastus, 2008, hind: 8,00 eurot
Põlva Keskkool 30,
2011, hind: 10,00 eurot
Russell King, Inimkonna rändeatlas,
Ilo, 2008, hind: 18,00 eurot
Kent Nerburn, Indiaani tarkuste raamat,
Lilleoru Keskus, 2012, hind: 18,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6160 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!