Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Mõju mõnuAutor(id): Thomas Salumets
Kujundaja: Kalle Paalits
Kirjastus: Tartu Ülikooli Kirjastus
Linn: Tartu
Aasta: 2014
Originaalkeel:
Tõlkija: Vahur Aabrams, Kairit Kaur, Arne Merilai, Maarja Pärtna, Ene-Reet Soovik, Liina Sumberg, Mari Tarvas, Urmas Tõnisson, Kadri Tüür, Märt Väljataga
ISBN: 9789949327096
Lehekülgi: 416
Sari: Studia litteraria Estonica 14
Seisukord: raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega, kaaned kiletatud
Mõõdud: 160x240
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL 077
Thomas Salumets (1956) on eesti päritolu Kanada kirjandusteadlane, Vancouveris asuva Briti Columbia Ülikooli Kesk-, Ida- ja Põhja-Euroopa osakonna kauane juhataja ning komparativistika programmi juht. Ta oli Association for the Advancement of Baltic Studies (AABS) president ja ajakirja Journal of Baltic Studies peatoimetaja, Humboldti fondi stipendiaat. Saksamaal sündinud ja kasvanud, ent Toronto ja Princetoni ülikoolides germanistikat õppinuna on ta põhjalikult käsitlenud Liivimaaga seotud F. M. Klingeri, J. M. R. Lenzi ning teiste tormi ja tungi autorite loomingut, samuti N. Eliase sotsiofilosoofiat. Nii oma õppetöös kui ka kirjasõnas tutvustab ta sageli eesti kirjandust (J. Kross, V. Luik, T. Õnnepalu, U. Masing, S. Oksanen jt). T. Salumets koostas J. Kaplinski mõttelookogumiku "Kõik on ime" (2004), äsja ilmus Kanadas temalt monograafia "Unforced Flourishing: Understanding Jaan Kaplinski" (2014).
Tõlkeartiklite valimik "Mõju mõnu" tutvustab lähemalt seda väärt meest – meie akadeemilist kaasautorit, retsensenti-oponenti, kel eesti ning maailma kultuur südamel.
Märksõnad:
Tartu Ülikooli Kirjastus
Studia litteraria Estonica 14
kirjandusteadus
proosa
dramaatika
luule
filosoofia
sotsioloogia
esseekogumikud
Salumets, Thomas, 1956-
väliseesti
Kanada
kirjandusteadlased
personaalnimestikud
Hind:
8,00 EURTeema
Kultuur alla viimati lisatud:
Mihhail Lotman, Struktuur ja vabadus I. Semiootika vaatevinklist. Tartu-Moskva koolkond,
TLÜ kirjastus, 2012, hind: 15,00 eurot
Anton Hansen Tammsaare. Koostanud Maarja Vaino, Õnnelikest ja õnnetuist aegadest. Valik publitsistikat,
Kunst, 2010, hind: 14,00 eurot
Aldur Vunk, Entsüklopeediline muuseum. Pärnu muuseum 125,
Pärnu Muuseum, 2021, hind: 20,00 eurot
Seto talumuuseum,
Seto Talumuuseum, 2014, hind: 14,00 eurot
Koostanud Õie Haavik, Meie esivanemate töid ja tegemisi. Abimaterjal lasteaedade ja algkoolide õpetajaile,
Riiklik Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskus, 2001, hind: 7,00 eurot
Jüri Kuum, Eestlaste vanu nimesid,
2003, hind: 4,00 eurot
Saamuel Pliuhkam, Õilis metslane ja sisemine deemon,
Väljanäitus, 2025, hind: 9,00 eurot
Tõnu Tender, Mitmekeelsus Eestis Euroopa Liidu mitmekeelsuse ideaali taustal,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2010, hind: 8,00 eurot
Lauri Vahtre, Maarahva tähtraamat,
AS Mix, 1991, hind: 1,60 eurot
Maaja Kallast, Käitumise kuldvara. Riietus ja suhtlemine,
Aed, 1996, hind: 8,00 eurot
Kultuur all on 4911 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!