Teema: Keemia
Pealkiri:
Lugusid keemiast ja keemikuistAutor(id): Toomas Tomson
Kujundaja: Hugo hiibus
Kirjastus: Valgus
Linn: Tallinn
Aasta: 1966
Originaalkeel:
Lehekülgi: 92
Seisukord: kaaned kohati kulunud, lehenurgad plekilised, sisu korras, raamatukogust kustutatud eksemplar
Mõõdud: 130 × 197 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
Nagu kunsti, nii ka keemia arenemisvõimalustel puuduvad piirid. Ühe elu jooksul jõuab keemik temast ainult «maitse suhu saada». Keemia on ka üldrahvalik. Ta on tõenäoliselt veel üldrahvalikum kui kunst, sest pole ühtegi inimest, kes mingil viisil ei kasuta keemia saavutusi.
Et keemia on nii ulatuslik, siis ei pretendeeri käesolev raamatuke kaugeltki mitte «keemiakunsti» kõikehõlmavale äraseletamisele, vaid püüab ainult anda väikese ettekujutuse mõningatest saavutustest peamiselt orgaanilise keemia valdkonnas.
Sisukord:
Esimene alkeemik
Kõigest sellest, mis oli enne seda
Looduslikud kõrgmolekulaarsed ained
Ained, mida me tunneme plastmasside nimetuse all
Sünteetilised polümeerid
Gaasilistest ainetest saab valmistada plastmasse
Polüetüleen
Mõnest huvitavate omadustega plastmassist
"Hevea brasilienis'e" mahlast sünteetilise kautšukini
Siidi ja sametit puidust, kivisöest ning naftast
Elu eest tänu võlgu keemiale
Aastal 2000 peab maakera toitma 6 miljardit inimest
Keemia tulevik
keemia
aimekirjandus
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Lugusid keemiast ja keemikuist, Toomas Tomson, Valgus 1966Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Käsiraamatud, ning teatmikud ja õppematerjalid alla viimati lisatud:
Mati Hint, Eesti keele õpik. IX klassile,
Valgus, 1987, hind: 6,00 eurot
Chris Oxlade, John Waterhouse, Jane Wertheim; toimetanud: Tony Potter, Corinne Stockley, Keemialeksikon. Faktid ainsa pilguga,
Koolibri, 1996, hind: 7,00 eurot
Indrek Peil, Kalev Tarkpea. Toimetajad: Kaido Reivelt, Uku Püttsepp, Füüsikalise looduskäsitluse alused. Füüsika õpik gümnaasiumile,
Maurus, 2014, hind: 15,00 eurot
Lalla Gross, Richard Kleis, Ülo Torpats, Lingua latina in medicina. Ladina keele õpik arstiteaduskonna üliõpilastele,
Valgus, 1975, hind: 9,00 eurot
toimetaja Marvi Järve, TEA taskusõnastik. Prantsuse-eesti/eesti-prantsuse. Dictionnaire de poche. Français-estonien/estonien-français,
TEA Kirjastus, 2008, hind: 12,00 eurot
Jaak Saukas, Füüsika kontrolltööd põhikoolile,
Avita, 2001, hind: 5,50 eurot
Helgi Andresson, Milvi Paivel, Saksa keele õpik algajaile,
Valgus, 1990, hind: 7,00 eurot
Mati Martin, Maie Toom, Urmas Kokassaar, Bioloogia põhikoolile I,
Avita, 2001, hind: 10,00 eurot
Ants Tuulmets, Orgaaniline keemia XI klassile,
Koolibri, 1998, hind: 12,00 eurot
Mare Kitsnik; toimetajad Olavi Ennu, Mare Nurmoja, Müüja erialane eesti keel. Õppematerjal,
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed, 2010, hind: 18,00 eurot
Käsiraamatud, ning teatmikud ja õppematerjalid all on 4987 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!