Teema: Eeposed, legendid, müüdid
Pealkiri:
Kalevipoja kojutulekAutor(id): Lembit Heinrich Vimb
Kujundaja: Marje Berlokko
Kirjastus: Pegasus
Linn: Tallinn
Aasta: 2002
Originaalkeel:
ISBN: 9985939484
Lehekülgi: 130
Seisukord: kaaned pisut kulunud, sisu korras, raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega
Mõõdud: 115 × 228 mm
Suurus: tavaformaadist pisut kitsamas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Mõte kirjutada järg eestlaste eeposele «Kalevipoeg», mis aastakümnete jooksul tundus sellest teadnuile kahtlase, koguni teostamatu üritusena, on teoks saanud.
See lugulaul algab Kalevipoja lahkumisega, räägib Olevipoja kui Kalevipoja järglase valitsemisajast ja tegemistest kuni Paide tragöödiani. Eestlaste nelja kuninga alatut tapmist käsitlen ma kui muistse iseolemise lõppu. Edasi on juttu aastasadadepikkusest orjaajast, ärkamisaja tähtsündmustest (eepose loomine, esimene laulupidu), Vabadussõjast, elust iseseisvas Eestis, riigi juhtide kapituleerumisest idanaabri räige surve ees, sellele järgnenud okupatsioonist -- kuni iseseisvuse taastamiseni välja.
Kuna eesti rahvaluule regivärsi ainulaadseks iseärasuseks on värsirea sõnarõhuliste alghäälikute kordus, on ka see lugulaul kirjutatud seda vormi matkides ja ainult.
Lembit Heinrich Vimb
Märksõnad
eesti
ilukirjandus
värssjutud
Hind:
3,50 EURTeema
Kultuur alla viimati lisatud:
Marju Kõivupuu, Eestlase eluring,
Varrak, 2015, hind: 18,00 eurot
Oskar Luts; eessõna: Juhan Peegel; Eesti Kirjandusmuuseum, Litteraria 9. Oskar Luts. Viimane päevik 1944-1952. Eesti kirjandusloo allikmaterjale,
Virgela, 1996, hind: 4,00 eurot
Oskar Luts; koostanud ja kommenteerinud Meelik Kahu; Eesti Kirjandusmuuseum, Oskar Lutsu päevikud aastaist 1915-1916 (I) ja 1917-1919 (II). Litteraria 7,
Vanemuise Selts, 1996, hind: 4,00 eurot
Raivo Seppo, Eesti nimeraamat,
Olion, 1994, hind: 15,00 eurot
Homeros, Ilias,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1960, hind: 12,00 eurot
Koostanud: Anne Hussar, Arvo Krikmann, E. Normann, V. Pino, Ingrid Sarv, R. Saukas, Eesti vanasõnad I-IV,
Eesti Raamat, hind: 45,00 eurot
Toimetanud Eduard Laugaste, Vana kannel VI:2. Haljala regilaulud II,
Eesti Raamat, 1989, hind: 13,00 eurot
Ruum, kotus ja kotussõnimeq,
Võro Instituut, 2011, hind: 7,00 eurot
Väikuq keeleq mitmõkeelitsen ütiskunnan,
Võro Instituut, 2010, hind: 7,00 eurot
Reiner Brockmann. Koostanud ja toimetanud Endel Priidel, Reiner Brockmanni teosed / Peinepoy Bpokmannoy пoihmata / Reineri Brockmanni opera / Reiner Brockmanns Werke,
Ilmamaa, 2000, hind: 25,00 eurot
Kultuur all on 4743 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!