Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Valitsuse toidulAutor(id): Richard Ehrlich
Kujundaja: Tõnu Aru
Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 1978
Originaalkeel:
Lehekülgi: 96
Seisukord: veidi kulunud ja määrdunud kaantega, kuid sisult korralik raamat
Mõõdud: 135 × 205 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
Revolutsionäär ja töölisliikumise tegelane Richard Ehrlich (1912-1977) meenutab oma poliitvangi-aastaid 1930.-1935.a.
1928.a. maalt Tallinna paremat tööd otsima tulnud nooruk leidis tee revolutsioonilisse liikumisse, kus lõi kaasa kogu oma nooruse tarmukuse ja tulisusega. Paari aasta pärast valiti ta Eesti Tööliste Partei Tallinna osakonna noortesektsiooni esimeheks, kellena ta 1930. a. veebruaris võttis osa ülemaalisest töölisnoorte konverentsist. Nüüd leidsid kodanliku riigi alustugede valvurid, et aeg on küps agara nooruki kõrvaldamiseks. 1930.a. augustis astus R. Ehrlich koos teistega sõjakohtu ette ja ta mõisteti kaheksaks aastaks sunnitööle, millest alaealisuse tõttu üks kolmandik maha arvati. Ta vabanes 1935. a.
Hendrik Allik
Kujundaja: Tõnu Aru
Märksõnad:
Ehrlich, Richard, 1912-1977
kommunistid
revolutsionäärid
poliitvangid
Eesti
1930-ndad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Valitsuse toidul, Richard Ehrlich, Eesti Raamat 1978Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Jüri Saar, Arnold Sinisalu, Ramon Loik, Erkki Koort, Kaide Tammel, Raul Savimaa, Venemaa võimalike arengute mõjust Eesti julgeolekule,
Sisekaitseakadeemia, 2024, hind: 4,00 eurot
Arvo Mägi, Eesti rahva ajaraamat,
Koolibri, 1993, hind: 6,00 eurot
Arvo Mägi, Eesti rahva ajaraamat,
Koolibri, 1993, hind: 4,00 eurot
Jüri Ant, Kaido Jaanson, Andres Kasekamp, Mart Laar, Mart Nutt, Ago Pajur, Raimo Raag, Tõnu Tannberg, Lauri Vahtre ja Sulev Vahtre, Eesti ajalugu VI. Vabadussõjast taasiseseisvumiseni,
Ilmamaa, 2005, hind: 30,00 eurot
Seppo Zetterberg, Eesti ajalugu,
Tänapäev, 2011, hind: 35,00 eurot
Malle Salupere, Tuhandeaastane Tartu. Nooruse ja heade mõtete linn,
TÜ Kirjastus, 2011, hind: 7,00 eurot
Alo Särg, Valgamaa mõisad ja mõisnikud,
Argo, 2009, hind: 25,00 eurot
Arno Kruusmann, Sõjatopograafia. Kaardilugemine,
Kaitseväe Ühendatud Õppeasutiste staap, 2004, hind: 15,00 eurot
Eestlane ja tema isand. Talupoegade majandusliku olukorra ja nende seisundi valgustamiseks eestimaal. Kirjutanud keegi, kes pole eestlane ega tema isand,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 13,00 eurot
Ain Saar, Aktsioonide aeg 1987-1988,
1998, hind: 15,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5963 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!