Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
800 aastat lugusid TallinnastAutor(id): Jaak Juske
Kirjastus: Pegasus
Linn: Tallinn
Aasta: 2020
Originaalkeel:
ISBN: 9789916613399
Lehekülgi: 224
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x140
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Selle raamatu kaante vahelt leiate kümneid Tallinna pika ajalooga seotud olulisi sündmusi: linna piiramisi, tulekahjusid, võimuvahetusi, kõrgete külaliste visiite, tähtsate mälestusmärkide rajamist ja hävitamist, põnevaid arheoloogilisi leide, aga ka erakordseid või esmakordseid juhtumisi linnas. Isegi armastuslugusid ning muud üdini inimlikku. Nii mõnegi loo puhul on kohalik ajalugu seotud samaaegsete arengutega mujal Eestis või laias maailmas. Kaetud on kõik olulised etapid linna pikas ajaloos. Sündmused on kronoloogilises järjekorras, kuigi ühe jutu sees võib tulla ette rännakuid ajas nii tagasi kui edasi. Jaak Juske on kirjutanud Tallinna ajaloost mitu raamatut. Pealinna vanu lugusid leiab rohkelt 2012. aastal ilmunud raamatust „Lood unustatud Tallinnast“ ning 2016. aastal trükivalgust näinud teosest „100 põnevat lugu Tallinnast". Käesolev raamat on neile omamoodi järjeks. Sellesse on kogutud lood, millest pole tema varasemates raamatutes juttu olnud või on neid vaid põgusalt mainitud. Mõningad kunagi kirja pandud lood on saanud aga viimastel aastatel järje.
Märksõnad:
Pegasus
ajalugu
kodulugu
kultuur
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
800 aastat lugusid Tallinnast, Jaak Juske, Pegasus 2020Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Ants Laaneots, Vene-Gruusia 2008. aasta sõda- põhjused ja tagajärjed,
Eesti Ülikoolide Kirjastus, 2014, hind: 14,00 eurot
Heinz Valk, Kuidas Eesti NSV-st sai jälle Eesti,
Tänapäev, 2013, hind: 9,00 eurot
Einar Värä, Tõnu Tannberg, Ago Pajur, Lähiajalugu. Õpik 9. klassile. I osa,
Avita, 2006, hind: 7,00 eurot
Lübecki õiguse Tallinna koodeks 1282. Der Revaler Kodex des Lübischen Rechts 1282,
Tallinna Linnaarhiiv, 1998, hind: 20,00 eurot
Sirje Pallo; küsimused koostanud Mirjam Puumeister, Heli Hirs; toimetanud Mirjam Puumeister, Ajaloo õpik 6. klassile II osa. Kiviajast vanaajani,
Maurus, 2019, hind: 12,00 eurot
Vladimir Iljitš Lenin, Mis teha? Meie liikumise valusaid küsimusi,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1952, hind: 6,00 eurot
Konstantin Päts, Eesti riik II,
Ilmamaa, 2001, hind: 16,00 eurot
Arrian Tchanturia, The Vine, Wine and the Georgians,
GWS Ltd., hind: 10,00 eurot
Uusaeg 8. klassile,
Avita, 1998, hind: 9,00 eurot
Andrus Park, End of an empire?,
TÜ Kirjastus, 2009, hind: 22,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5969 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!