Teema: Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid
Pealkiri:
Ta ujub siiski...Autor(id): Lembit Uustulnd
Kujundaja: Anne Pikkov
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2011
Originaalkeel:
ISBN: 9789985324080
Lehekülgi: 188
Seisukord: normaalses korras raamat, kaaned üle kiletatud, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 177 × 222 mm
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadist, kõvade kaantega
Sisu:
#T121# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 256
Tallinki laevakapten ja kirjanik – mitme haarava mereromaani autor Lembit Uustulnd on sedapuhku kirjutanud loo lastele. Ilmselt hakkavad seda raamatut fännama kõik väikesed (ja suuremad) poisid, aga miks ka mitte tüdrukud. On ju laevasõit ja elu merel, millest Uustulndi raamatus juttu tuleb, üks ütlemata põnev asi – vanusest ja soost küsimata.
Raamat on pooldokumentaalne – jutustus sellest, kuidas Uustulndi tütrepojad Mats ja Tõnn vanaisaga reisi Rootsi kaasa tegid, mida nad laevas nägid ja millistest sündmustest osa said. Kõige selle käigus saame tuttavaks reisilaevaga, ametimeeste ja nende töödega, käime külas Rootsi kuningal ning imetleme muuseumis svensonite kuulsat sõjalaeva „Vasa“. Matsil ja Tõnnil on ka igapäevases elus annet sattuda põnevatesse seiklustesse ning selles suhtes pole teistsugune ka nende laevareis.
Paeluvalt ja hea huumoriga kirjutatud raamat aitab lastele selgitada meresõidu võlu, näitab laevaelu oma kõigis kirevates värvides ning avardab pisutki meie teadmisi sellest valdkonnast.
Hind:
10,00 EURTeema
Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid alla viimati lisatud:
koostanud ja kujundanud Andres Jaaksoo, Eesti lastekirjanduse antoloogia. XII köide. Rähn, mis sa toksid?,
Steamark, 2002, hind: 11,00 eurot
Jaan Kaplinski, Kaks päikest. Teistmoodi muinaslood,
Tänapäev, 2005, hind: 14,00 eurot
Kristina Ruder, Sigalahedad merioravad?,
Hea Tegu, 2019, hind: 5,00 eurot
Eno Raud, Jälle need naksitrallid I,
Eesti Raamat, 1979, hind: 15,00 eurot
Lilian Kivi, Milvi Roosleht, Aabits,
Koolibri, 1993, hind: 5,00 eurot
Tibuke,
1991, hind: 4,00 eurot
Robert Vaidlo, Doktor Meerikese ja Ponts-Ontsu imepärane merereis I-II,
Eesti Raamat, 1983, hind: 7,50 eurot
Heino Väli, Silver Ükssilm, Felslandi hirmus mereröövel,
Elmatar, 2008, hind: 7,00 eurot
Heino väli, Jutupaunik,
Eesti Raamat, 1986, hind: 4,00 eurot
Koostanud Heino Väli, Jutupaunik 1981,
Eesti Raamat, 1981, hind: 5,00 eurot
Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid all on 3599 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!