Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri:
Reisisiht Marss. Kosmoses elamise veidram poolAutor(id): Mary Roach
Kirjastus: Äripäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2012
Originaalkeel:
Tõlkija: Tanel Saimre
ISBN: 9789949464753
Lehekülgi: 336
Seisukord: normaalses seisukorras raamat
Mõõdud: 210x147 mm
Suurus: tavaformaadis pehmete kaantega
Sisu:
#T038# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL
Curiosity on juba kohal, aga kuidas võiks jõuda Marsile inimene?
„Reisisiht Marss“ viib lugeja sürrealistlikule ja põnevale kosmosereisile, tutvuma astronaudi elu köögipoolega. Kosmosereisi suurim probleem pole mitte tehnika, vaid inimene ise: kuidas ta kaalutuse tingimuses magab, sööb, kuidas ennast peseb ja kuidas ta suudab elusalt, tervelt ja täie mõistuse juures Maale tagasi jõuda.
Kosmos on paik, kus puudub kõik eluks vajalik: õhk, raskusjõud, soe dušš, värske toidukraam, privaatsus ja õlu. Kui paljust suudab inimene loobuda? Kui palju jaburusi suudab ta taluda? Mis juhtub, kui sa ei saa terve aasta kõndida ja pead selle asemel mitu kuud elama tillukeses metallkarbis? Kas seks kaaluta olekus pakub mingitki lõbu? Mis juhtub, kui oksendad kosmoses hõljudes oma kiivrisse? Kõike seda valgustab autor mõnusa huumori ja lõputu uudishimuga ning kus võimalik, astub ka ise katsejänese rolli.
Raamatu autor Mary Roach teeb kaastööd ajakirjadele National Geographic, New Scientist, Wired, The New York Times Magazine jt ning ka tema eelmised populaarteaduslikud raamatud „Stiff“, Spook“ ja „Bonk“ on olnud ülimenukad.
Hind:
8,00 EURTeema
Kultuur alla viimati lisatud:
Aliise Moora; toimetaja Liis Vaher ; eessõna teisele trükile: Pille Runnel, Eesti talurahva vanem toit,
Ilmamaa, 2007, hind: 50,00 eurot
Ave Ojaste, Kadri Kõverjalg, Korrektuurharjutused [õppematerjal lugemis- ja kirjutamisraskustega lastele],
K. Kabral, 1999, hind: 7,00 eurot
Things in culture, culture in things,
TÜ Kirjastus, 2013, hind: 12,00 eurot
Priit Kulu, Tiiu Kuurme, Sulev Kuuse, Jakob Kübarsepp, Gerhard Lock, Toivo Maimets, Peep Nemvalts, Maret Nukke , Kaarina Rein, Peeter Saari ja Helena Sepp, Eesti teaduskeel keelterikkas teadusmaailmas,
Tallinna Ülikool, 2020, hind: 15,00 eurot
Toimetanud Ülo Tedre, Eesti rahvalaulud III. 3. kd. 3. vihik. Antoloogia,
Eesti Raamat, 1972, hind: 5,00 eurot
Madis Jürgen, Liibanon 2011. Seitsme eestlasest jalgratturi röövimine Bekaa orus ja sellele järgnenud 114 päeva 23.3-17.7.2011,
Go Group, 2012, hind: 11,00 eurot
Koostanud: Eno Raud, Kalevipoeg. Fr. R. Kreutzwaldi eepose järgi jutustanud E. Raud,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1961, hind: 10,00 eurot
juhendaja ja koostaja Anne Kütt, Ajalooline Jõgeva,
Jõgeva Gümnaasium, 2000, hind: 14,00 eurot
toimetanud ja eessõna: Terje Anepaio, Aivar Jürgenson, Kultuuri mõista püüdes (juubelikogumik Dr. habil. Ants Viirese 80. sünnipäevaks). Trying to understand culture,
Teaduste Akadeemia Kirjastus, 1998, hind: 14,00 eurot
Heiki Kortspärn, Eestlase saatus. Teine raamat,
H. Kortspärn, 2008, hind: 14,00 eurot
Kultuur all on 4765 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!