Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
TREENER ehk kohtumine KogemusegaAutor(id): Jaanus Kriisk
Kirjastus: Tartu Ülikooli Kirjastus
Linn: Tartu
Aasta: 2017
Originaalkeel:
ISBN: 9789949775477
Lehekülgi: 312
Seisukord: kohati kulunud kaaned, pühendus sees, raamatukogust kustutatud eksemplar, sisu normaalses korras
Mõõdud: 215x155
Suurus: tavaformaadis ning kõvas köites raamat
Sisu:
Üle kolmesaja lehekülje meie oma Eestimaa treenerite läbielatud juhtumisi, kogemusi, põhimõtteid ja järeldusi. Lugeja saab teada mitmeid erinevaid viise, kuidas üks või teine treener oma teed alustas, milliste karidega kohtus ja kuidas neid ületas, kuidas tulid esimesed võidud ja kaotused ning kuidas kõigest sellest välja tuldi ja siiani oma teed jätkatakse.
Aavo Põhjala, Anatoli Šmigun, Anna Levandi, Avo Keel, Jaak Salumets, Jüri Post, Kalmer Musting, Mart Siliksaar, Matti Killing, Helen Nelis–Naukas, Rein Ottoson, Toomas Merila, Tõnu Kaukis toovad meieni treenerielu rõõmud ja mured.
Saame teda, mida üks või teine treener kindlasti ei tee või siis samas peab ülioluliseks. Millised on põhimõtted, millega on edu saavutatud ja millal on tulnud tunnistada, et oleks saanud paremini. Puudu pole ka elulistest seikadest nii sportlastega seonduvalt kui ka väljaspool seda. Saame teda, kellel on kasutuses «elueliksiir», mis toob haigusest välja ühe päevaga ning ka selle retsepti ja kasutusjuhendi. Mõned vahepalad treenimise ajaloost, meie edukate sportlaste arvamustest aegade tagant oma treenerist ja üht-teist veel. Väärikas kokkuvõte meie tänase päeva treenerite oskusteabest ja mõtetest.
Olgu see kõik väikeseks kummardus kõigile kes seda ametit on pidanud ja hetkel peavad Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva eel. Eks seetõttu ole ka pealkirjas äratoodud sõna – kogemus - suure tähega, kuna see kogemus, mida meie treenerid on aegade jooksul talletanud, väärib lugupidamist ja suurt austust.
Märksõnad:
Tartu Ülikooli Kirjastus
Põhjala, Aavo, 1957-
Å migun, Anatoli, 1952-
Levandi, Anna, 1965-
Keel, Avo, 1962-
Salumets, Jaak, 1949-
Post, Jüri, 1957-
Musting, Kalmer, 1964-
Siliksaar, Mart, 1949-
Killing, Matti, 1948-
Nelis-Naukas, Helen, 1961-
Ottoson, Rein, 1953-
Merila, Toomas, 1939-
Kaukis, Tõnu, 1956-
sport
treenerid
treening
kogemused
spordiajalugu
Eesti
mälestused
Hind:
12,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Natalie Beer, Meister Mathis. Matthias Grünewaldi romaan,
Kunst, 1994, hind: 3,40 eurot
Anu Raud; kokkupanijad Ela Tomson, Sirje Endre; toimetaja Sirje Endre, Kuue ruuduga aken. Jutukogu,
SE & JS, 2022, hind: 14,00 eurot
David Weiss, Alasti tulin ma. Romaan Auguste Rodinist,
Kunst, 1981, hind: 13,00 eurot
Om Swami, Ela. Armasta. Naera. Anna.,
Lauraton, 2018, hind: 5,00 eurot
Kaalu Kirme, Jaan Koorti päevaraamat,
Kunst, 1989, hind: 2,50 eurot
Kristin Aavakivi, Süda Itaaliast,
Ajakirjade Kirjastus, 2009, hind: 11,00 eurot
Frances Mayes, Toscana päikese all. Kodu Itaalias,
Varrak, 2002, hind: 11,00 eurot
Illimar Pilt, Mees 4. Kõik on võimalik,
Jes Kirjastus, 2020, hind: 12,00 eurot
Koostanud Pekka Erelt ja Tarmo Vahter, Meie Lennart. President Lennart Meri anekdootides, tõsilugudes ja pajatustes,
Tänapäev, 1999, hind: 10,00 eurot
Oskar Kruus, Hella Wuolijoki (eesti-soome kirjanik),
Virgela, 1999, hind: 15,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4559 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!