Teema: Ilukirjandus: eesti kirjandus
Pealkiri:
Tantsi tolm põrandastAutor(id): Kairi Look
Kujundaja: Kaire van der Thoorn-Guthan
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2026
Originaalkeel:
ISBN: 9789985364185
Lehekülgi: 200
Seisukord:
Mõõdud: 132 × 208 mm
Suurus: tavaformaat, kõvakaaneline
Sisu:
Alguspunktiks korrusmaja pisike tuba, vaatleb Kairi Look oma esimeses romaanis ühe lapsepõlve ruume ja piire 1980ndate murenevas ühiskonnas ja taasiseseisvas Eestis. Vanavanaema elu ja õpetuste toel suundub peategelane välismaale otsima valgust, tantsu ja vabadust. Mõjuv emotsionaalne portree põimib 20. sajandi ajalugu lapse maailmanägemise ja noore naise eneseleidmisega.
„Tantsi tolm põrandast” on ülemlaul inimese julgusele aina edasi minna ja lugu igatsusest kodu järele muutuvas maailmas. See on ühtaegu põlvkonnaportree, jõuduandev vaade üle õla, aga ka lootusrikas pilk tulevikku, mille jaoks autor on leidnud täpse ja poeetilise stiili, korraga õrna ja tormise nagu meie minevik.
Romaan on saanud kiidusõnu nii lugejatelt kui ka kriitikutelt. 2025. aastal pälvis autor romaani eest aasta kirjaniku tiitli.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Tantsi tolm põrandast, Kairi Look, Varrak 2026Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus: eesti kirjandus alla viimati lisatud:
Olavi Ruitlane, Naine,
Jumalikud Ilmutused, 2009, hind: 18,00 eurot
Nikolai Baturin, Karu süda,
Eesti Raamat, 1989, hind: 6,00 eurot
Risto Laur, Taaniel annab tina,
Risto Laur, 2020, hind: 9,00 eurot
Karl Ristikivi, Viikingite jälgedes,
Fantaasia, 2003, hind: 5,00 eurot
Enn Uus, Aasta Pariisis,
Ajakirjade Kirjastus, 2014, hind: 11,00 eurot
Toomas Raudam, Loe, lood, loe!,
EKSA, 2020, hind: 14,00 eurot
Aime Maripuu; toimetanud Hille Lagerspetz, Maarjamäe lossi kummitused ja teised kummalised lood,
Eesti Raamat, 2008, hind: 7,00 eurot
Anu Allikvee, Suvine pööripäev,
Epifaania OÜ, 2019, hind: 20,00 eurot
Raimond Kaugver, Disko,
Eesti Raamat, 1982, hind: 4,00 eurot
Eduard Bornhöhe, Tasuja. Jutustus Eesti vanast ajast,
Eesti Raamat, 1967, hind: 3,00 eurot
Ilukirjandus: eesti kirjandus all on 4466 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!