Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri:
Vanad vastuseta küsimused. Esseed, intervjuud, kõnedAutor(id): Mati Sirkel
Kujundaja: Andres Rõhu
Kirjastus: Tuum
Linn: Tallinn
Aasta: 2014
Originaalkeel:
ISBN: 9789949948284
Lehekülgi: 192
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 135x215
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
Mati Sirkel on eesti üks parimaid saksakeelse kirjanduse tõlkijaid, kes on avaldanud artiklikogude seeria „Orva-aastad” (2004) ja „Uued orva-aastad” (2009). Seeria kolmas raamat „Vanad vastuseta küsimused“ sisaldab samuti esseesid, kõnesid, intervjuusid. Autorid ja teemad, mida Sirkel siingi käsitleb, on saksakeelsed suurkujud (Gustav Meyrink, von Grimmelshausen, W. G. Sebald, Franz Kafka jt), kirjanduse tähendus, keele tähtsus jm. Sirkeli on jätkuvalt väga tõsine ja väärikas. Kirjandus on tema jaoks elitaarne nähtus, mis peaks olema eemal igapäevaelu labasustest ja kommertslikust meediakärast. Autor tunnetab kirjanduse tähendust ja vastutust. Ja on väga hea, et keegi vaikselt, aga kindlalt seda meelde tuletab.
Märksõnad:
Tuum
Andres Rõhu
maailmakirjandus
tõlkekirjandus
kõned
esseed
intervjuud
Sirkel, Mati, 1949-
tõlked
2010-ndad
personaalnimestikud
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Vanad vastuseta küsimused. Esseed, intervjuud, kõned, Mati Sirkel, Tuum 2014Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Eduard Petiška, Vanakreeka muistendid ja pärimused,
Eesti Raamat, 1983, hind: 15,00 eurot
Maarja Merivoo-Parro, Maarja varia. Raadiopäevik 2019/2020,
LoveTheDoor OÜ, 2020, hind: 9,00 eurot
Kalle Käsper, Pihtimus harimatusest. Esseid, artikleid ja müstifikatsioone kirjandusest,
EKSA, 2021, hind: 13,00 eurot
Toimetanud H. Siimisker, Paar sammukest eesti kirjanduse uurimise teed (4. osa). Uurimusi ja materjale,
Eesti NSV Teaduste Akadeemia, 1966, hind: 5,00 eurot
Toimetanud Rudolf Põldmäe, Paar sammukest eesti kirjanduse ja rahvaluule uurimise teed (3. osa). Uurimusi ja materjale,
Eesti NSV Teaduste Akadeemia, 1964, hind: 5,00 eurot
Philippe Nibelle, Maailma huku äärel. Fukushima päevik,
Ajakirjade Kirjastus, 2011, hind: 8,00 eurot
Sami Lotila, Lolluse entsüklopeedia,
Massimedia, 2013, hind: 7,00 eurot
Pierre Haski, Hiina veri. Kui vaikus tapab,
Sinisukk, 2006, hind: 7,50 eurot
Lauri Vahtre, Suur pettumus, ehk Inimene, ühiskond ja inimõigused,
Varrak, 2002, hind: 7,00 eurot
Koostanud Raivo Rammus. Toimetanud L. Laks, V. Põder ja H. Vainu, Välispanoraam 1972,
Eesti Raamat, 1973, hind: 4,00 eurot
Kultuur all on 4908 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!