Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
1939. Viimased rahupäevadAutor(id): Richard Overy
Kujundaja: Rein Soonsein
Kirjastus: Äripäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2014
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Kalle Kroon
ISBN: 9789949523412
Lehekülgi: 182
Sari: Imeline ajalugu
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 155 × 217 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
10 päeva sõjani
1939. aasta 24. augustil, päev pärast seda, kui Hitleri Saksamaa oli Nõukogude Liiduga sõlminud Molotovi-Ribbentropi pakti, hakkas Hitler Poola piiri lähedale vägesid koondama, lootes, et kiire ning jõulise rünnakuga õnnestub tal saada enda valdusse Danzig ja Poola koridor. Teise maailmasõja alguseni oli jäänud vaid 10 päeva.
Mis toimus nende sõjaeelsete palavikuliste päevade jooksul? Kuidas reageerisid Hitleri vägede koondamisele Suurbritannia ja Prantsusmaa, kes olid lubanud Poola sõltumatust kaitsta? Misssuguseid otsuseid langetasid Chamberlain ja Daladier ning kuidas vastas nende sammudele Saksamaa? Mida tegid diplomaadid Londonis, Pariisis ja Berliinis, et maailmasõja puhkemist vältida? Mida võttis ette Mussolini? Miks läks nii, et sõda, mille Hitler oli kavandanud lühikese ja võiduka vallutusretkena Poola vastu, kasvas üle maailmasõjaks? Ehk oleks saanud veel nende viimaste rahupäevade jooksul katastroofi ära hoida?
Sõja puhkemiseni viisid tugeva pinge all astutud sammud, mida mõjutas teadmine, et Euroopal on oht sattuda konflikti, mis paljude arvates võis tähendada euroopaliku tsivilisatsiooni loojangut. Lõpuks langes kriisi lahendamine käputäie inimeste õlule, kes olid sunnitud langetama otsuseid, millest sõltusid miljonite tavaliste eurooplaste elud.
Richard Overylt on varem eesti keeles ilmunud „Diktaatorid. Hitleri Saksamaa ja Stalini Venemaa.
Raamat sarjast Imeline ajalugu
Hind:
9,00 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Elhonen Saks, Siioni targad,
Ecotalent, 1996, hind: 12,00 eurot
Elmar Joosep (koostaja), Pärnu Ühisgümnaasium algusest aastani 1952,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2006, hind: 15,00 eurot
Eerik Selli, Postijaamad riigi ja reisija teenistuses. Monograafia,
Valgus, 1976, hind: 7,00 eurot
Klaus-Rüdiger Mai, Toimetanud: Karin Kastehein, Salaühingud. Müüdid, mõju ja tegelikkus,
Tammeraamat, 2007, hind: 14,00 eurot
Lembo Tanning, Armeenia probleem,
2005, hind: 9,00 eurot
Aleksandr Solženitsõn, Rusudes Venemaa,
Olion, 2001, hind: 11,00 eurot
Anto Juske, Vesiveskid,
Valgus, 1993, hind: 9,00 eurot
Koostanud Isidor Goldman ja Priit Kaldoja, Tallinna legendid,
Perioodika, 1991, hind: 3,00 eurot
Klubi Wiking-Narva ajalookomisjon. Peatoimetaja (koostaja) Harry Tulp, Minu au on truudus. Pataljon Narva ajalugu,
Greif, 1995, hind: 29,00 eurot
Herbert Felix Grabbi. Toimetanud Hellar Grabbi ja Rein Grabbi, Maailmasõda. Kolonel Herbert Grabbi elulugu + Lahinguskeemid,
Grabbi, Eesti Akadeemilise Sõjaajaloo Selts, 1996, hind: 15,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6089 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!