Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Vapside vandeselts: Kohtuliku juurdluse andmetelAutor(id): Anonüümne, kuid tõenäoline autor Eduard Laaman
Kirjastus: Argo
Linn: Tallinn
Aasta: 2021
Originaalkeel:
ISBN: 9789949688661
Lehekülgi: 160
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 210x145
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Tegemist on väga tõenäoliselt Eduard Laamani sulest pärineva, kuid omal ajal avaldamata jäänud käsitlusega vapslusest.
Autor näitab, kuidas vapside liikumine tegi ülemaailmse majanduskriisi ja noore Eesti riigi oskamatuse tõttu sellega hakkama saada vaid viie aasta jooksul läbi mitu arenguetappi. Esmalt oli see endiste Vabadussõja sõdurite-ohvitseride peamiselt majanduslike sihtidega kutserühmitus, siis poliitiline liikumine ajale jalgu jäänud põhiseaduse parandamiseks, alul käsikäes mõne Riigikogu erakonnaga, seejärel juba omal käel. Ühtlasi toimus vabadussõjalaste juhtkonnas võimupööre – see läks äärmusliku, oma eesmärgid ja võitlustaktika Saksa rahvussotsialismilt ja Itaalia fašismilt laenanud kildkonna kätte. Oma põhiseaduseelnõu võidu mõju all võeti alates 1933. aasta sügisest ette äge propagandarünnak ainuvõimu saavutamiseks ja kui seda takistati, siis valmistuti otseseks vägivaldseks võimuhaaramiseks.
Eduard Laaman (1888–1941) oli sõdadevahelise Eesti väljapaistvaim poliitikauurija –ajakirjanik, ajaloolane, sõltumatu mõtleja ja ühtlasi kõrgendatud vastutustundega poliitik. Tema arvukatest raamatutest on tänapäeval vast tuntuim „Eesti iseseisvuse sünd”. Käsikiri avaldatakse peaaegu muutmata kujul – häälena otse omast ajast.
Märksõnad:
Argo kirjastus
ajalugu
poliitika
Hind:
15,00 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Jüri Selirand, Evald Tõnisson, Artur Vassar, Kui Lembitu kutsus...,
Eesti Raamat, 1968, hind: 6,00 eurot
Henrik Eberle, Matthias Uhl, Hitleri toimik. NKVD salajane ettekanne Jossif Stalinile, koostatud Hitleri isikliku adjutandi Otto Günsche ja kammerteener Heinz Linge ülekuulamise protokollide põhjal Moskvas 1948/49,
Tammerraamat, 2006, hind: 16,00 eurot
Kaljo Alaküla, 3. eskadrill,
1999, hind: 16,00 eurot
Leonid Brežnev, NSV Liidu põllumajanduse edasiarendamisest. NLKP Keskkomitee peasekretäri seltsimees L. Brežnevi ettekanne NLKP Keskkomitee pleenumil 3. juulil 1978. NLKP Keskkomitee pleenumi 4. juuli 1978. aasta otsus,
Eesti Raamat, 1978, hind: 2,50 eurot
Maailmapärand,
Tänapäev, 2009, hind: 21,00 eurot
Alan John Percivale Taylor, Habsburgide monarhia 1809-1918 (Habsburgide dünastia),
Olion, 2002, hind: 15,00 eurot
Krista Aru, Sergei Issakov, Ea Jansen, Epp Lauk ja Juhan Peegel, Eesti ajakirjanduse teed ja ristteed,
Olion, 1994, hind: 5,00 eurot
koostaja Hanno Ojalo, Vabadussõda 1918-1920. Hannes Walteri artiklite kogumik,
Ühinenud Ajakirjad, 2021, hind: 12,00 eurot
Naiskodukaitse tegevuse ülevaade taastamisest kuni 2002,
Kaitseliit, 2004, hind: 15,00 eurot
Alfred Hanschmidt, Nähtamatu duell,
Eesti Raamat, 1969, hind: 4,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6063 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!