Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Sihikul. Snaipri päevaraamatAutor(id): Bruno Sutkus
Kirjastus: Ersen
Linn: Tallinn
Aasta: 2014
Originaalkeel:
ISBN: 9789949255474
Lehekülgi: 248
Seisukord: korralik raamat
Mõõdud: 150x215 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmes köites
Sisu:
Oma kuuekuulise rindetee vältel sooritas Sutkus snaiprina idarindel 209 tõendatult edukat lasku. Arvestades tema märkimisväärselt lühikest tegutsemisaega, võib teda lugeda Wehrmachti selle relvaliigi edukaimate üksikvõitlejate hulka.
Raamatu muudab erakordselt autentseks asjaolu, et kõik autori tulistatud 209 lasku on originaaldokumentidega kindlalt tõendatud. Nii on sündinud ainukordne sõjaajalooline ürik.
Bruno Sutkusele on omistatud äärmiselt haruldane 3. järgu snaiprimärk. Käesolevas raamatus kirjeldab ta mitmekülgselt oma rindeteed snaiprina. Lisaks muljetavaldavatele piltidele ja dokumentidele on ära toodud erakordselt haruldase 3. järgu snaiprimärgi ülesvõte.
Raamatu teises osas kirjeldab autor oma rasket saatust pärast sõda. Sutkus oli 22 aastaks Siberisse küüditatud. Talle said Ida-Siberi karmides tingimustes osaks suurimad alandused, raske töö ja korduvalt seisis ta silmitsi surmaga, kuid sellest hoolimata trotsis ta kõiki venelaste katseid kallutada teda Lääne-Saksamaal nende kasuks spioneerima. Teda hoiti aastakümneid asumisel ja takistati riigist lahkumast. Alles 1997. aastal õnnestus sünnijärgsel idapreislasel pöörduda tagasi oma kodumaale Saksamaale.
See raamat kirjeldab rindesõduri ainukordset, ühtaegu põnevat ja traagilist elulugu, mida sai vermida üksnes Teine maailmasõda.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Sihikul. Snaipri päevaraamat, Bruno Sutkus, Ersen 2014Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
David Weiss, Alasti tulin ma. Romaan Auguste Rodinist,
Kunst, 1981, hind: 8,00 eurot
Lea Dali Lion, Joonista valgus. See on kõige uue algus,
Pilgrim, 2015, hind: 8,00 eurot
Kalev Päid, Akadeemik Alexander Theodor von Middendorff meile ja meie temast,
Elva Muuseum, 1993, hind: 4,00 eurot
Koostanud: Anu Pallas, Meie jäljed jäävad (1. osa). Eesti ajakirjanike elulood,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2004, hind: 14,00 eurot
Vello Lään, Kes on kes? Kes on kus? Kaugete maade eestlased. Lühielulood,
Olion, 2011, hind: 15,00 eurot
Heili Reinart, Õrnad ja tugevad,
Post Factum, 2018, hind: 15,00 eurot
koostanud ja järelsõna: Mari-Ann Karupää, Gustav Wulff-Õis. Muuseum ja pärand,
Gustav Wulff-Õie Muuseum, 2000, hind: 5,00 eurot
Mihkel Raud, Musta pori näkku,
Tammerraamat, 2008, hind: 12,00 eurot
Consuelo de Saint-Exupéry, Roosi mälestused,
Kunst, 2001, hind: 7,00 eurot
Vahur Kersna, Ei jäta elamata,
V. Kersna, 2015, hind: 16,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4444 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!