Nero, Ernst Eckstein, Monokkel Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Nero, Ernst Eckstein, Monokkel 2007 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Исседование и расч..""Mountain Bike America: Virginia, 2..""Как закалялась ста..""Jumala nimi on Halastus""Taimsed argiroad""Квадрат травы. Сти..""Eesti Asutav Kogu 70. 1919-1920. 1..""Kahe tule vahel""The Happy Prince and Other Stories..""Pimedusest välja""Jumal kõneleb oma lastega. Piibli..""Andjad, võtjad ja teised armastaj..""Three Suitcases and a Three-Year-O..""Hetked 1978-1982""Мститель. Повесть ..""Лягушка - попрыгуш..""The Elk That Walked on Tiptoe""Eluraudteejaam""Sauna!""Massimõrv Tartu Krediidikassa kel..""Vanasõnamäng. Luulet poistele""Lummav meloodia""Seniks. Luulet 1990. suvest""A framework for asynchronous dialo..""Сделай сам""Jaan Kross. Bibliograafia 1997-200..""Eksperimentaalhuumor. Estraadiinte..""Longman Business English dictionar..""Asjaajamine (näited Eesti elust)""Книга для записи к..""Fast Food Nation: What The All-Ame..""Eesti iseseisvuse sünd 2""Probiotic lactobacilli in experime..""Urantia raamat. II köide. 6.-18. ..""Who's Who at the Zoo""Metsamajandus 1985. Metsakasutus""Eesav Edvard Puuslik ja teised. Hu..""Maagia I. Võti maagia maailma""Democratizing Brazil: Problems Of ..""Jõgevamaa kihelkonnad""Bali""Таллинские тетрад..""Model-based assessment to improve ..""Luuletused""Стихотворения. Поэ..""Tallinna Uus sünagoog. The Tallin..""Styles and Motifs of Japanese Gard..""Mälestustega mängides""Pro ethnologia 17. Perceptions of ..""Kassiaabits / töövihik. 20 lahed..""Totu saar""Lev Tolstoi tarkuseraamat""Koera-aastad""Tšintšilja""Ремонт и монтаж дв.."
55 tk kogusumma: 392,10 EUR

Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri: Nero
Autor(id): Ernst Eckstein

Kirjastus: Monokkel
Linn: Tallinn
Aasta: 2007
Originaalkeel:
Tõlkija: Uno Liivaku
ISBN: 9789985540749
Lehekülgi: 279

Seisukord: raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega, kaaned kohati kulunud ja nurkadest pisut katki, sisu korras

Mõõdud: 145 × 210 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega

Sisu:
#T002# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 122

See on ajalooline romaan selle sõna paremas mõttes. Autori väitel ei ole ta eesmärk näidata Nero eluajal toimunud hirmutegusid endid, vaid eeskätt põhjusi, mis teda nendele tegudele ajendasid.
Romaanis on suur hulk ajaloolisi tegelasi: peale keisri enda tema ema Agrippina, ta kaks naist Octavia ja Poppaea Sabina, nõunik Seneca, sõber Tigellinus jpt. Romaan kubiseb intriigidest: kord haub neid Agrippina Nero vastu, kord Nero Agrippina vastu, kord Seneca Agrippina vastu, kord Tigellinus Octavia vastu, kord Rooma kodanikud Nero vastu.
Inimelu ei maksa kuigi palju. Tapetakse sugulasi ja võõraid, tapetakse kristlasi ja Rooma jumalate kummardajaid, välguvad pistodad, tilgub mürk. Ühtede roomlaste kombelõtvus ja teiste karskus tekitavad kogu teose kestel suuri vastuolusid. Rohkesti on vägivalla kõrval ka armastust, nii siirast kui ka omakasupüüdlikku, nii hingelist kui ka lihalist, on truudusemurdmisi ja ustavust viimse hingetõmbeni. Teoses on nii psühholoogilist sügavust kui ka kujukaid kirjeldusi.
Kaastundlikust ja emale sõnakuulelikust Nerost saab ajapikku türann. Autori käsituse järgi oli Nero üpris mõjutatav, tema tegevus oleneb mõjutajatest. Filosoof Seneca mõjul on Nero salliv kristlaste vastu, ema soovil vaenab neid, sõber Tigellinus ahvatleb keisrit pillama, liiderdama ja prassima, Poppaea Sabina ihkab Nero varal kuulsust ja rikkust. Ainult Acte armastab keisrit omakasupüüdmatult, kuid selle naise kõrvaldab Agrippina, et tseesar kuuletuks ainult temale.
Saatuse ja lähikondlaste lükata-tõugata mees ei saagi lõpetada teisiti kui kurvalt. Nero kukutatakse ja tapetakse.
Tema elutee kulg inimsõbralikust valitsejast hirmuvalitsejani tuleb romaanis selgesti esile.


Originaali pealkiri Nero. Eesti keeles

Märksõnad
Nero, Rooma keiser, 37-68
keisrid
Vana-Rooma
saksa
ilukirjandus
ajaloolised romaanid

Hind: 7,00 EUR
Nero, Ernst Eckstein, Monokkel 2007 | vanaraamat.ee
Nero, Ernst Eckstein, Monokkel 2007 | vanaraamat.ee
Nero, Ernst Eckstein, Monokkel 2007 | vanaraamat.ee
Nero, Ernst Eckstein, Monokkel 2007 | vanaraamat.ee
Nero, Ernst Eckstein, Monokkel 2007 | vanaraamat.ee
Nero, Ernst Eckstein, Monokkel 2007 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 47 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2024 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud