Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri:
TitanicAutor(id): Jaan Kaplinski
Kujundaja: Paavo Ojasti
Kirjastus: Otava
Linn:
Aasta: 1995
Originaalkeel: eesti keel
Tõlkija: Anja Salokannel
Lehekülgi: 142
Seisukord:
Mõõdud: 125 × 195 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
Virolaisen kirjailijan ja ajattelijan avaraa, profeetalliseksi osoittautunutta tekstiä.
«Loistolaivan matkustajista on tietysti hyvin kaukana ajatus, että laivalle voisi tapahtua jotakin. – Karille ajavat lähinnä jättiläistankkerit ja nurin menevät matkustajaproomut joissakin eksoottisissa ja köyhissä maissa. Nykypäivänä katastrofeja sattuu vain kolmannessa maailmassa tai entisissä sosialistimaissa; länsimaailma, ensimmäinen maailma on käytännöllisesti katsoen uppoamaton.»
Näin Jaan Kaplinski kirjoitti syksyllä 1993, vuosi ennen Estonian uppoamista, pohtiessaan ihmisen uskoa tekniikan supersaavutuksiin.
Kaplinskin näkökulma on laaja kuten aina. Hänen ajatuksensa liikkuvat kaukaisesta historiasta nykypäivään. Hän kirjoittaa ihmisten jumalista ennen ja nyt, peloista josta jo ennätimme kuvitella sivistyksen meidät vapauttaneen. Hän arvioi eurooppalaisen kulttuurin tulevaisuutta ja uusia muotojaan etsivän maailmamme mahdollisuuksia aikana jolloin sodat näyttävät tulevan yhä lähemmäksi jokapäiväistä elämää.
Teoksen jälkisanan Jaan Kaplinski on kirjoittanut lokakuussa 1994.
Märksõnad:
eesti ilukirjandus
esseed
inimene
ühiskond
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Titanic, Jaan Kaplinski, Otava 1995Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Otsing autori järgi:
Jaan Kaplinski, Tõnu Õnnepalu, Kirjad. Jaan Kaplinski ja Tõnu Õnnepalu kirjad detsember 2020 - juuli 2021,
Aadam ja pojad, 2022, hind: 15,00 eurot
Jaan Kaplinski, Kaks päikest. Teistmoodi muinaslood,
Tänapäev, 2005, hind: 14,00 eurot
Jaan Kaplinski, Jäljed allikal,
Eesti Raamat, 1965, hind: 4,00 eurot
Jaan Kaplinski, Jänes,
Perioodika, 1980, hind: 2,50 eurot
Jaan Kaplinski, Kes mida sööb, kes keda sööb,
Eesti Raamat, 1977, hind: 4,00 eurot
Jaan Kaplinski; Toimetanud: Malle Kiirend, Isale,
Varrak, 2003, hind: 23,00 eurot
Jaan Kaplinski, Santorini. Teekond Ayia Triadasse,
Võluri tagasitulek, 2011, hind: 17,00 eurot
Koostanud: Jaan Kaplinski ja Rein Raud, Täiskuutaeva all. Valimik hiina ja jaapani luulet,
Perioodika, 1985, hind: 4,00 eurot
Jaan Kaplinski, Kust tuli öö. Proosat,
Eesti Raamat, 1990, hind: 4,00 eurot
Jaan Kaplinski, Käoraamat. Luulet 1956-1980,
Eesti Raamat, 1986, hind: 10,00 eurot
Jaan Kaplinski, Madis Kõiv, Viivi Luik, Toomas Raudam, Teder, Jüri Tuulik, Mati Unt, Ervin Õunapuu, Kas kuulete...?,
Kirjastuskeskus, 2002, hind: 5,00 eurot
Jaan Kaplinski, Seesama jõgi,
Vagabund, 2007, hind: 14,00 eurot
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Loone Ots, Oh hõiska ja tantsi! 150 aastat Eesti üldlaulu- ja tantsupidusid. Oh, sing out and dance! 150 years of the Estonian song and dance celebration,
Menu Meedia, 2019, hind: 18,00 eurot
Haldur Õim, Semantika,
Valgus, 1974, hind: 4,00 eurot
Koostanud Eve Põllupuu, Soome-ugri etnograafia ja folkloor. Bibliograafia 2000,
Teaduste Akadeemia Kirjastus, 2001, hind: 6,00 eurot
Herbert Tampere; eessõna: Ingrid Rüütel, Eesti rahvaviiside antoloogia I,
Eesti Keele Instituut, 1999, hind: 8,00 eurot
Koostanud Aet Annist ja Maarja Kaaristo, Sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia. Õpik kõrgkoolidele,
TLÜ kirjastus, 2017, hind: 23,00 eurot
Koostaja Indrek Jääts, Ekspeditsioonid Läänemeresoome muinasmaale. Eesti etnograafide vepsa välitööde päevikud (1962–1969),
Eesti Rahva Muuseum, 2019, hind: 26,00 eurot
Rahvast ja tantsust,
Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts, 2010, hind: 4,50 eurot
Lugu Igori sõjaretkest,
Eesti Raamat, 1965, hind: 10,00 eurot
Toimetanud Olev Toomet, Valgjärve koolitare lood (2. osa). Valgjärve 8-kl. Kooli kirjanduslik-kodulooline almanahh,
Eesti Raamat, 1990, hind: 5,00 eurot
Koostanud Katrin Hallik ja Katre Kasemets Toimetanud Katrin Hallik ja Katre Kasemets, Kas eurotekstides on kohta ilusale ja selgele keelele? Artiklite kogumik,
Eesti Keele Sihtasutus, 2009, hind: 5,00 eurot
Kultuur all on 4771 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!