Teema: Raamatud spordist
Pealkiri:
KümnevõistlusAutor(id): Jaanus Kriisk; toimetanud Ele Ainsoo
Kujundaja: Ege Taškin
Kirjastus: Atlex
Linn: Tartu
Aasta: 2012
Originaalkeel:
ISBN: 9789949492053
Lehekülgi: 111
Seisukord: normaalses korras raamat, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
#T288# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 165
Kümnevõistlus on üks kõige pikema traditsiooniga ala Eesti spordimaastikul. 2012. aastal tähistame 90 aasta möödumist esimese ametliku maailmarekordi püstitamisest. Rekordi püstitas meie oma mees – Aleksander Klumberg. 90 aasta jooksul on Eesti kümnevõistlejad võitnud täiskomplekti olümpiamedaleid:
Erki Nool – kuld (2000)
Rein Aun – hõbe (1964)
Aleksander Klumberg – pronks (1924)
Lisaks on selle aja jooksul pidevalt olnud keegi eestlastest maailma esikümnes. Ja alates Klumbergist on kaasa räägitud kümnevõistluse metoodika arendamisel ja treeningpõhimõtete ülesehitamisel.
Viimane suurem trükis kümnevõistlusest ilmus legendaarse kümnevõistlusprofessori Fred Kudu sulest aastal 1975. Tema raamat «Mitmevõistlus» sai tuntud ja nõutud abimaterjaliks, mida tõlgiti seitsmesse keelde. Aeg on edasi läinud ja ka kümnevõistlus on edasi arenenud. Edasi arenenud on ka kümnevõistluse treeningmetoodika. Raamatus «Kümnevõistlus» käsitletakse paljusid teemasid, mis on vajalikud kaasaja kümnevõistleja igapäevaelus nii treeningul kui väljaspool seda. Koostajalt on varasemalt ilmunud «Külvetid omavahel kümnevõistlusest» ja «Boss».
Märksõnad
kümnevõistlus
kümnevõistlejad
treening
edetabelid
kümnevõistlus
kümnevõistlejad
treening
treeningukavad
edetabelid
Eesti
artiklikogumikud
Hind:
5,00 EURTeema
Raamatud spordist alla viimati lisatud:
Koostanud: Hendrik Olde, Paul Keres. Photographs and games,
DEMERLEN, 1995, hind: 11,00 eurot
Kalev Pensa; eessõnad: Aivar Soop, Villu Reiljan, Tõstespordist Lõuna-Eestis läbi aegade,
Tartu Maaspordi Liit, 2004, hind: 19,00 eurot
Hugh Delehanty ja Adam J. Jackson, Pühad rõngad. Visa võitleja vaimsed õppetunnid,
Menu, 2016, hind: 19,00 eurot
Koostaja: Gunnar Press, Sporditähed 2018,
Menu Meedia, 2019, hind: 9,00 eurot
Valter Heuer, Meie Keres. Kujunemisaastad,
Eesti Raamat, 1977, hind: 4,00 eurot
Aldie Chalmers, Rulluisutamine,
Egmont Estonia, 2003, hind: 5,00 eurot
Tiit Kuningas, Kalle Voolaid, I olümpiamängud Ateena 1896,
Inreko Press, 1997, hind: 13,00 eurot
A. Arro, H. Joonuks, H. Kaal, M. Kivilo, A. Kaskneem, R. Kuld, T. Masso, L. Palvadre, L. Rahumägi, A. Rätsep, A. Rääk, A. Toome, H. Treial, G. Vene, Matkatarkuste taskuraamat,
Eesti Raamat, 1970, hind: 5,00 eurot
Olav Karikosk, Tervisejooks,
Eesti Raamat, 1984, hind: 4,00 eurot
Eesti Olümpiakomitee, Sporditähed 2019 / Estonian athletes of the year 2019,
Menu Meedia, 2019, hind: 15,00 eurot
Raamatud spordist all on 1414 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!