Armastus vene kirjanduses Kakskümmend Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Armastus vene kirjanduses. Kakskümmend neli lugu lugejalt, Jelena Skulskaja, KesKus 2018 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Rahakogumise anumad ohvriaidades (..""Jäälinnu saladus""Sünni ime. Huvitav pilt lapse are..""Viimane valgesulg""Noorukist meheks""Looming 2012/4. Eesti Kirjanike Li..""Ootamatu rõõm tavalisest elust. ..""Kolmkümmend üheksa astet""Riskantne ettevõtmine""Voldemar Panso""Meie fantastiline Maa. Vulkaanid, ..""Karistusõiguse alused""Kuidas sind/mind mõista? Peeglira..""Ärge vaevake oma perekonda pisias..""Lapsesuu sõprusest""Ristsõna""Toimetulek stressiga""Tee mehe südamesse""Õnnelikult abielus""Muinasmaa""Teatriromanss""Valimik ooperisüžeesid""Miljon miksi 1. osa. Laste küsimu..""Laste tantsud. Eesti NSV III vabar..""Nublu""Bretooni muinasjutte. Saja rahva l..""Rahvusest riigiks (uute rahvusriik..""Laule mulkidele""Tischdecke-Servietten 2091. Abplä..""Juhan Sütiste. Väike luuleraamat""Unenäojaht. Kujuteldava Vaikse oo..""Looming 2011/12. Eesti Kirjanike L..""Lindudega sõbraks""Pildiraamat lemmikloomadest""Laulurõõm""Estonia 1940-1945. Reports of the ..""Looming 1970/3""Loodus. Ebatavalised nähtused""Kolgas""Aarete jahil. Teadmata kadunud ja ..""Lighthouse Road 16""Tähe tüdruk. Laulud 1995""Ikka teatrist mõteldes. Esseid, p..""Muna? Muna!""Koprapoiss Pennu""Vaimne tervis""Kurjam ja Nurjam. Liiklusraamat la..""Urmo Rausi kataloog""Inimorjusest""Kivide tervendav toime""Emadepäev""Tantsi oma südamest! Naiselik tea..""Kadumispunkt""Vene-eesti sõnaraamat I. Русс..""Hrabali raamat""MIS SEE ON? Taimed""Hüdrotehniliste tööde mehhanise..""Mina, Grace O'Malley""Eesti keele õpik keskkoolile""Sulalumi""Libahunt""Elu helged paigad""Lennukimeeskond puistab südant""Pildiraamat kunstist""Lugusid liiklusest""Fantoom maksab kätte""Võsast mäeni""Mahtra sõda""Tahan saada kirurgiks""Звенящие кедры Рос..""Lumearmee""Outer Space or Bust!""Tahan kõike teada""Teisest silmapilgust (kavaleht)""Turvaline paik""Õitsev kuristik""Sotsiaalmeedia kunst. Näpunäitei..""Looming 2000/7. Eesti Kirjanike Li..""Langev täht (luuletused)""Tsatsiki ja armastus""Võllanaljad""Tööõpetus VII-VIII klassile El..""Miks see, keda mina armastan, ei a..""Sotsialistlik Põllumajandus 1973/..""Linnutee lõpus on karjatee algus""Elukutsete ja ametite maailm. 250 ..""Maailma koerad""Eesti Naine 1945/7. EK(b)P KK ajak..""Epitaafide kaunis mõistukõne""Sundimatult suhetest""Arsenjevi elu""Eesti teater algaastail""Matemaatika valikülesannete kogu ..""Sitasitikas Sass ja kirpvähike Kr..""Ookeanid""Tõusev Noorus 1940/4""Ahelnägemus. Luulet aastatest 198..""Viini vennaskond""Valimik lühijutte""Lühientsüklopeedia. Täppisteadu..""Ponisõbra käsiraamat""Ma armastan moodi""Naljatilgad lähevad laulupeole"
103 tk kogusumma: 868,84 EUR

Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri: Armastus vene kirjanduses. Kakskümmend neli lugu lugejalt
Autor(id): Jelena Skulskaja
Kujundaja: Enaber Surdna


Kirjastus: KesKus
Linn: Tallinn
Aasta: 2018
Originaalkeel:
Tõlkija: Juku-Kalle Raid, Peeter Villmann, Jüri Pino ja Ingrid Velbaum-Staub
ISBN: 9789949882953
Lehekülgi: 200

Seisukord: normaalses korras raamat

Mõõdud: 210x140
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega

Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 191

Jelena Skulskaja on vene kirjanik, luuletaja ja esseist, kes on üks silmapaistvaid vene kultuuriruumi esindajaid Eestis. Ta on kirjutanud venekeelses ajakirjanduses ning luulet 1970ndatest aastatest alates, eesti lugejale sai Skulskaja lähemalt tuttavaks 1990ndatel.
Sellest ajast alates esineb Skulskaja perioodiliselt oma esseistlike kirjutistega Eesti ajakirjanduses (Postimees jm eestikeelne ajakirjandus, aga põhiliselt kuukiri KesKus). Lisaks eeltoodule on eesti keeles ilmunud ka mitu Skulskaja proosaraamatut ning lisaks ka mitu vene kirjandus- ning kultuurilukku sügavamat pilku heitvat teost. Näiteks romaanid "Meie emad ostsid asju, et ei tuleks sõda", "Marmorluik".
Ehk ei olekski vale heita pilk lähiminevikku ning tuletada meelde, mida autor meile senini pakkunud on.
Skulskaja esimene eestikeelne teos "Vene rulett" (2000) tutvustab eestlastele Vene kuldse ja hõbedase sajandi kirjanikke, nende elu, kujunemist ning annab pildi neid mõjutanud ühiskonnast.
Raamatus "Siilid udus" (2006) keskendub Jelena 1960ndate aastate vene kultuuriruumile, mis on ootamatult lähedane ka Eesti jaoks, kuna just neil aastatel sai alguse komme viidata Eestile kui "nõukogude läänele" ning paljud toonased venekeelsed loovinimesed pidasid mõne eestlasest sõbra omamist või kleepviina joomist "Mündis" või "Mustas luiges" korralikule intelligendile kohustuslikuks. "Siilid udus" ei räägi vaid kirjanikest, vaid ka kunstnikest, filmitegijatest jne.

Raamat, mida käes hoiad – "Armastus vene kirjanduses" – koosneb 24. esseest, kus Jelena Skulskaja lahkab armastuse olemust venekeelsete kirjanike loomingus, õigemini küll – otsib seda läbi kogu kirjandusloo 19. sajandist tänapäevani. Ning mõtiskleb, miks vene klassikud armastust tihtilugu vältisid, sellest kirjutada ei tihkanud või selles vähemalt kahtlesid. Ning kust pärineb mõtteuid, et igasugune looming peab keema kannatuses, mitte armastuses.

Niisiis – Jelena Skulskaja jutustab teile kakskümmend neli armastuslugu vene kirjandusest – ja mitte kirjanike endi, vaid üksnes nende kangelastega sündinud lugu.
Juku-Kalle Raid


Originaali pealkiri Любовь в русской литературе : двадцать четыре рассказа читателя. Eesti keeles

Märksõnad:
Originaalne Keskus OÜ
armastus
motiivid
teemad
vene
ilukirjandus
19. saj.
20. saj.
21. saj. algus
esseed

Hind: 12,00 EUR
Armastus vene kirjanduses. Kakskümmend neli lugu lugejalt, Jelena Skulskaja, KesKus 2018 | vanaraamat.ee
Armastus vene kirjanduses. Kakskümmend neli lugu lugejalt, Jelena Skulskaja, KesKus 2018 | vanaraamat.ee
Armastus vene kirjanduses. Kakskümmend neli lugu lugejalt, Jelena Skulskaja, KesKus 2018 | vanaraamat.ee
Armastus vene kirjanduses. Kakskümmend neli lugu lugejalt, Jelena Skulskaja, KesKus 2018 | vanaraamat.ee
Armastus vene kirjanduses. Kakskümmend neli lugu lugejalt, Jelena Skulskaja, KesKus 2018 | vanaraamat.ee
Armastus vene kirjanduses. Kakskümmend neli lugu lugejalt, Jelena Skulskaja, KesKus 2018 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 47 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2024 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud