Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Mõned reakesed, meelelahutuseks. Mälestusi aastatest 1897–1957Autor(id): Juhan Aul
Kujundaja: Aive Maasalu, Kalle Paalits, Juhan Javoiš
Kirjastus: Juhan Javoiš, Tartu Ülikooli kirjastus
Linn:
Aasta: 2022
Originaalkeel:
ISBN: 9789916270424
Lehekülgi: 239
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x145
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Eesti antropoloogia rajaja professor Juhan Auli (1897-1994) mälestusteraamat on adresseeritud tema pojale, kirja pandud 1970. aastatel ning oodanud avaldamist pool sajandit. Raamat käsitleb autori tööd ja elu isiklikus võtmes, hõlmates esimesed 60 eluaastat (1897-1957), alates kõige varajasematest mälestustest. Põhjalikult on kirjeldatud kooliaega ning tööd õpetajana Pärnumaal, millega Juhan teenis aastaid leiba enne kui jõudis 1921. aastal oma unistatud sihile, Tartu ülikooli. Teadlase- ja õppejõuaastaid käsitledes on mõistagi paljudest olulistest teemadest ja inimestest üle libisetud üpris põgusalt. Eks ole 60 aastat sajakonnale masinkirjalehele pigistada paras kunsttükk. Küllap tingis mõningase delikaatsuse ka kirjutamisaegne nuhkimisühiskond: paljud raamatu tegelased olid toona täies tegutsemisjõus ning oleksid võinud sattuda hätta, kui teave nende minevikust oleks sattunud valedesse kätesse. Ilmselt on Aul lähtunud põhimõttest: pigem vaikida kui valetada. Teisalt torkab raamatus kohati silma otse hulljulge ausus. Toonastes oludes poleks käsikirja ilmumine trükis kõne allagi tulnud, pigem pidi Aul 75-aastasena mälestusi kirja pannes arvestama uute repressioonide ja lõpliku „tühistamise“ riskiga.
Märksõnad:
Juhan Javoiš, Tartu Ülikooli kirjastus
Aive Maasalu, Kalle Paalits, Juhan Javoiš
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Mõned reakesed, meelelahutuseks. Mälestusi aastatest 1897–1957, Juhan Aul, Juhan Javoiš, Tartu Ülikooli kirjastus 2022Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
David Weiss, Alasti tulin ma. Romaan Auguste Rodinist,
Kunst, 1981, hind: 8,00 eurot
Lea Dali Lion, Joonista valgus. See on kõige uue algus,
Pilgrim, 2015, hind: 8,00 eurot
Kalev Päid, Akadeemik Alexander Theodor von Middendorff meile ja meie temast,
Elva Muuseum, 1993, hind: 4,00 eurot
Koostanud: Anu Pallas, Meie jäljed jäävad (1. osa). Eesti ajakirjanike elulood,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2004, hind: 14,00 eurot
Vello Lään, Kes on kes? Kes on kus? Kaugete maade eestlased. Lühielulood,
Olion, 2011, hind: 15,00 eurot
Heili Reinart, Õrnad ja tugevad,
Post Factum, 2018, hind: 15,00 eurot
koostanud ja järelsõna: Mari-Ann Karupää, Gustav Wulff-Õis. Muuseum ja pärand,
Gustav Wulff-Õie Muuseum, 2000, hind: 5,00 eurot
Mihkel Raud, Musta pori näkku,
Tammerraamat, 2008, hind: 12,00 eurot
Consuelo de Saint-Exupéry, Roosi mälestused,
Kunst, 2001, hind: 7,00 eurot
Vahur Kersna, Ei jäta elamata,
V. Kersna, 2015, hind: 16,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4444 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!