Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Eelmise sajandi eesti kirjandusAutor(id): Pille Riismaa, Astrid Rätsep ja Tiina Õunapuu
Kujundaja: Jaan Klõšeiko, Leo Lätti
Kirjastus: Künnimees
Linn: Tallinn
Aasta: 2006
Originaalkeel:
ISBN: 9985941535, 9799985941538
Lehekülgi: 320
Seisukord:
Mõõdud: 165 × 235 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmes köites
Sisu:
Kõmutekitanud kirjandusõpiku teine, parandatud trükk. Peatükkidele on kirjutatud lisa, neid on parandatud ja täiendatud.
Õpiku autoriteks on kolm noort õpetajat, kes lõpetasid gümnaasiumi umbes 10 aastat tagasi.
Senistele kirjandusõpikutele on ette heidetud, et neis on liiga palju detaile, tekst on vähe liigendatud, keel liiga teaduslik ja ülesanded liiga rasked.
Et põhjalikke akadeemilisi käsitlusi on juba olemas, ei pea kirjandusõpik enam seda ülesannet täitma. See andis meile vabaduse vaadata eesti kirjandust noore inimese pilguga. Tahaksime loota, et õpik ei ole faktidest krõbisev kuivik, vaid suudab ellu äratada möödunud sajandi kirjanduselu.
Oleme püüdnud luua kirjanikust sellise pildi, nagu ta inimesena oli, koos oma vigade ja voorustega ning tuua välja ka seni mahavaikitud tõsiasju.
2., parand. ja täiend. tr.
Märksõnad:
kirjandus
kirjandusajalugu
eesti
20. sajand
kooliõpikud (vormimärksõna)
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Eelmise sajandi eesti kirjandus, Pille Riismaa, Astrid Rätsep ja Tiina Õunapuu, Künnimees 2006Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Loone Ots, Oh hõiska ja tantsi! 150 aastat Eesti üldlaulu- ja tantsupidusid. Oh, sing out and dance! 150 years of the Estonian song and dance celebration,
Menu Meedia, 2019, hind: 18,00 eurot
Haldur Õim, Semantika,
Valgus, 1974, hind: 4,00 eurot
Koostanud Eve Põllupuu, Soome-ugri etnograafia ja folkloor. Bibliograafia 2000,
Teaduste Akadeemia Kirjastus, 2001, hind: 6,00 eurot
Herbert Tampere; eessõna: Ingrid Rüütel, Eesti rahvaviiside antoloogia I,
Eesti Keele Instituut, 1999, hind: 8,00 eurot
Koostanud Aet Annist ja Maarja Kaaristo, Sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia. Õpik kõrgkoolidele,
TLÜ kirjastus, 2017, hind: 23,00 eurot
Koostaja Indrek Jääts, Ekspeditsioonid Läänemeresoome muinasmaale. Eesti etnograafide vepsa välitööde päevikud (1962–1969),
Eesti Rahva Muuseum, 2019, hind: 26,00 eurot
Rahvast ja tantsust,
Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts, 2010, hind: 4,50 eurot
Lugu Igori sõjaretkest,
Eesti Raamat, 1965, hind: 10,00 eurot
Toimetanud Olev Toomet, Valgjärve koolitare lood (2. osa). Valgjärve 8-kl. Kooli kirjanduslik-kodulooline almanahh,
Eesti Raamat, 1990, hind: 5,00 eurot
Koostanud Katrin Hallik ja Katre Kasemets Toimetanud Katrin Hallik ja Katre Kasemets, Kas eurotekstides on kohta ilusale ja selgele keelele? Artiklite kogumik,
Eesti Keele Sihtasutus, 2009, hind: 5,00 eurot
Kultuur all on 4771 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!