Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Kas tõesti mina. Kirjad läbi eluAutor(id): Ants Laikmaa
Kirjastus: Ilmamaa
Linn: Tartu
Aasta: 2001
Originaalkeel: eesti keel
ISBN: 9985878671
Lehekülgi: 504
Seisukord: kaaned kohati kulunud, sisu korras, raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega
Mõõdud: 140 × 205 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
Ants Laikmaa (1866-1942) oli esimene eesti kunstnik, kes ennast täie teadvusega rakendas eesti kunstikultuuri loomisele ning uue kunstnikepõlve kasvatamisele. Tema kohta öeldi ka "eesti kunstnike isa ja vanaisa". 1929 valiti Laikmaa Tartu Ülikooli filosoofia-audoktoriks. Laikmaa oli ka Eesti looduskaitse rajaja.Selles raamatus on üheksa peatükki:¤ Laikmaa enda kirjutatud curriculum vitae¤ Düsseldorfis kunsti õppimas¤ Maailmanäitusele Pariisi¤ Kunsti seletamine eesti rahvale¤ Ants Laikmaa ateljeekool¤ Eesti Kunstiselts¤ Mehine rahvuslane¤ Põline põhi¤ Märkmeid elustIga peatüki ees on Laikmaa teose reproduktsioon. Raamatus on ka lugu sellest, kuidas tänu Laikmaale ja õieti tänu tema pastellile sai Marie Underist luuletaja.
Märksõnad:
maalikunstnikud
kunstiajalugu
eesti
mälestused
Laikmaa, Ants, 1866-1942
maalikunstnikud
kunstipedagoogid
kunstiajalugu
kultuuriajalugu
eesti
artiklikogumikud
reisikirjad
kunstiarvustused
mälestused
biograafiad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Kas tõesti mina. Kirjad läbi elu, Ants Laikmaa, Ilmamaa 2001Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Yuriko Onodera; toimetaja Tiit Noorkõiv; eessõna eestikeelsele väljaandele: Eero Medijainen, Kindral, kes ei soovinud sõda. Makoto Onodera – Jaapani sõjaväeatašee Riias, Tallinnas ja Stockholmis,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2007, hind: 9,00 eurot
Maire Aunaste, Maire Aunaste: viis aastat peidus,
Ajakirjade Kirjastus, 2008, hind: 5,00 eurot
Gabriele Praschl-Bichler, Elisabeth (1837-1898). Austria keisrinna. Müüdid ja tõde,
Kunst, 2002, hind: 25,00 eurot
Jaan Tammsalu, Margit Arndt-Kalju, Jaan Tammsalu,
Gallus, 2020, hind: 15,00 eurot
Marie-Louise Rodén, Kuninganna Kristiina. Biograafia,
Argo kirjastus, 2019, hind: 16,00 eurot
Indrek Koff, Argipäeva imed. Piiskop Philippe Jourdani lugu,
Gallus, 2020, hind: 18,00 eurot
Albrecht Wacker, Snaiper idarindel. Wehrmachti snaipri, rüütliristi kavaleri Josef Allerbergeri mälestused,
Ersen, 2012, hind: 25,00 eurot
koostanud ja toimetanud Peet-Henn Kingisepp, Elise Käer-Kingisepp 100. 03.10.1901 - 10.02.1989 [farmakoloog ja füsioloog],
Atlex, 2001, hind: 6,00 eurot
Lembit Andresen, Jan Amos Komenský (tšehhi pedagoogikateadlane),
Tallinna Pedagoogikaülikooli Kirjastus, 1998, hind: 3,00 eurot
Koostanud Theodor Saar, Veretöö Läänemerel. Theodor Saare uurimus Mark Soosaare eessõna ja Jüri Arraku piltidega Kihnu meremehe Jaan Umbi meeleheitlikust vastuhakust purjelaeva Johannes pardal,
Kihnu Kultuuri Instituut, 2006, hind: 4,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4465 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!