Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Vihmasadu algas. Minu teekond läbi sünnitusjärgse depressiooniAutor(id): Brooke Shields
Kujundaja: Jan Garshnek
Kirjastus: Pegasus
Linn: Tallinn
Aasta: 2007
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Krista Dudarenko
ISBN: 9789949425600
Lehekülgi: 220
Seisukord: raamatukogust mahakantud eksemplar, muidu normaalses seisukorras raamat
Mõõdud: 140 × 210 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
Brooke Shields on Hollywoodi näitleja, kes mängis juba 15-aastaselt peaosa filmis «Sinine laguun». Filmis jääb tema kehastatud kangelanna rasedaks endalegi üllatusena, ja kui tema äsjasündinud poeg leiab vaistlikult ema rinna, kogeb naine senitundmatut õnne ja joovastust.
Kuid elu pole film ning saatuse irooniana ei õnnestu täiskasvanuks saanud näitlejannal pikka aega rasestuda (ta on sunnitud läbima mitmeid kunstlikke viljastusi ja ühe raseduse katkemise) ning vähe sellest – pärast kauaoodatud tütrekese sündi tabab teda must masendus.
«See oli kummaline meeleseisund,» kirjeldab Shields sünnitusjärgseid emotsioone. «Minu tunded kõikusid piinlikkusest stoilise rahuni, melanhooliast šokini, ja seda kõike korraga. Mingit rõõmu ja joovastust olnud.»
Paraku ei leebunud olukord ka pärast raskest sünnitusest puhkamist, vaid tunded süvenesid veelgi. Sõprade ja abikaasa survel asus Shields otsima abi ravimitest ja teraapiast.
«Vihmasadu algas» on näitlejanna avameelne ülestunnistus, mis ei häbene paljastada ka kõige raskemaid hetki ja enesetapumõtteid, näidates seeläbi meeleheidet, mis võib naist sünnitusjärgselt tabada. Raamat heidab valgust probleemile, mida paljud naised kardavad tunnistada ja millest hoidutakse rääkimast, kuid mis on reaalselt olemas ning võib tabada iga noort ema.
Originaali pealkiri: Down came the rain
ameerika näitlejad, sünnitusjärgne depressioon, mälestused, memuaarid
Hind:
11,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Koostanud Reet Made, Lapsepõlvest tuleme kõik. Valik Vikerraadio saatesarjas Lastetuba kõlanud meenutusi,
Sild, 2001, hind: 10,00 eurot
Irving Stone, Elujanu. Jutustus Vincent van Goghist,
Kunst, 1968, hind: 7,00 eurot
Irving Stone, Michelangelo. Agoonia ja ekstaas (biograafiline romaan),
Kunst, 1967, hind: 5,00 eurot
Lion Feuchtwanger, Goya ehk tunnetuse salakaval tee,
Eesti NSV Kunst, 1960, hind: 4,00 eurot
Imbi Paju, Tõrjutud mälestused,
Gallus, 2019, hind: 23,00 eurot
Eduard Türk, Sinilindu püüdmas. Teatrimälestusi,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1964, hind: 3,70 eurot
Anne Veesaar; toimetaja Anneli Aasmäe-Pender, Ita Ever. Elulugu,
Fookus Meedia, 2021, hind: 6,50 eurot
Eduard Kotsergin, Trellidega ristitud. Põlve otsas üles kirjutatud märkmed,
Petrone Print, 2015, hind: 15,00 eurot
koostaja Tiit Lääne, kaasautor Jaan-Ivo Lukas ; toimetaja Sirje Ratso, Jaan Olari - arst, kes ei mahtunud provintsi,
Paduvere Talumuuseumi Selts MTÜ, 2016, hind: 18,00 eurot
Mauri Dorbek, Ma tahan. Ma suudan. Ma võin. Kristi Ojasaare lugu,
Jes Kirjastus, 2022, hind: 20,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4420 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!