Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
80 imega ümber maailmaAutor(id): Carla Serra, Silvia Bombelli
Kujundaja: Patrizia Balocco Lovisetti, Paola Piacco
Kirjastus: Pegasus
Linn:
Aasta: 2008
Originaalkeel: inglise keelest
Tõlkija: Helje Heinoja, Kai Tarand
ISBN: 9789949442263
Lehekülgi: 304
Seisukord: normaalses seisukorras raamat
Mõõdud: 263 × 362 mm
Suurus: suures formaadis kõvade kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 259
Jules Verne'i raamat «80 päevaga ümber maailma» inspireeris kõiki maailma unistajaid, kes ihalesid reisiseiklusi ja eksootiliste kirjeldusi. Selle meistriteose menu andiski autoritele mõtte kirjutada »80 imega ümber maailma».
Käesoleva raamatu eesmärgiks on tuua lugejani pildid meie planeedi kauneimatest kohtadest. Mandrite kaupa sooritatakse ideaalne teekond ümber maailma, avastades selle kõiki kunsti-, ajaloo- ja loodusrikkusi. Vaheldumisi ilmuvad meie ette inimkonna looming ja looduse ilu: Fitz Roy mägi ja Mont Blanc, Vatnajökulli liustik ja Yellowstone'i geisrid, Monumentide org ja Suur kanjon, Iguaçu joad ja Polüneesia saared, Suur Vallrahu ja Luukererannik, aga ka Manhattani pilvelõhkujad ja Lihavõttesaare hiigelskulptuurid, Mehhiko ja Giza püramiidid, terrakotasõdalased ja muistsete aegade suured linnad, Suur Hiina müür ja Ermitaaž, Veneetsia ja Colosseum – ning veel palju-palju muud, millest tekib kokku selline tunnete kaleidoskoop, nagu seda võib tekitada üksnes kõige täiuslikum ilu.
Iga peatüki juhatab sisse huvitav seletav tekst, mis kirjeldab just seda konkreetset kohta. Lühitekstid fotode all aitavad pildistatud paiku identifitseerida.
CARLA SERRA on ajakirjanik, kes on tegutsenud toimetajana ja reisinud vabakutselise kirjanikuna kogu maailmas. Praegu teeb ta kaastööd turismi käsitlevatele ajakirjadele. Ta on elanud pikka aega Londonis ja Ameerika Ühendriikides. Hetkel on tema kodu farmis Montferrato mägedes.
SILVIA BOMBELLI on õppinud poliitikateadust ja saanud magistrikraadi sotsiaalmajanduses. Elades Milanos, hakkas ta algul Epocale ja hiljem Panoramale kirjutama artikleid turismist, erinevatest kommetest ja suundumustest. Ta toetab ja edendab innukalt erinevaid kultuuri- ja looduspärandi vorme kõikjal üle maailma.
Hind:
25,00 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Arvo Mägi, Eesti rahva ajaraamat,
Koolibri, 1993, hind: 6,00 eurot
Arvo Mägi, Eesti rahva ajaraamat,
Koolibri, 1993, hind: 4,00 eurot
Jüri Ant, Kaido Jaanson, Andres Kasekamp, Mart Laar, Mart Nutt, Ago Pajur, Raimo Raag, Tõnu Tannberg, Lauri Vahtre ja Sulev Vahtre, Eesti ajalugu VI. Vabadussõjast taasiseseisvumiseni,
Ilmamaa, 2005, hind: 30,00 eurot
Seppo Zetterberg, Eesti ajalugu,
Tänapäev, 2011, hind: 35,00 eurot
Malle Salupere, Tuhandeaastane Tartu. Nooruse ja heade mõtete linn,
TÜ Kirjastus, 2011, hind: 7,00 eurot
Alo Särg, Valgamaa mõisad ja mõisnikud,
Argo, 2009, hind: 25,00 eurot
Arno Kruusmann, Sõjatopograafia. Kaardilugemine,
Kaitseväe Ühendatud Õppeasutiste staap, 2004, hind: 15,00 eurot
Eestlane ja tema isand. Talupoegade majandusliku olukorra ja nende seisundi valgustamiseks eestimaal. Kirjutanud keegi, kes pole eestlane ega tema isand,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 13,00 eurot
Ain Saar, Aktsioonide aeg 1987-1988,
1998, hind: 15,00 eurot
Isikute lühiandmed Eesti kommunismiohvrite memoriaalile 1940-1991.,
Eesti Represseeritute Registri Büroo, 2018, hind: 13,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5963 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!