Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
KlaveriõpetajaAutor(id): Elfriede Jelinek
Kujundaja: Peeter Paasmäe
Kirjastus: Elmatar
Linn: Tartu
Aasta: 2005
Originaalkeel: saksa keel
Tõlkija: Liina Truus-Mittermayr
ISBN: 9949406609
Lehekülgi: 216
Seisukord: kaaned kohati kulunud ja kiletatud, sisu korras, raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega
Mõõdud: 145x215 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
#T292# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 181
Austria romaani- ja näitekirjanik Elfriede Jelinek on sündinud 20. oktoobril 1946. aastal tšehhi-juudi perekonnas. Tema hariduslikku tausta kuuluvad klaveri-, oreli-, kitarri-, vioola- ja plokkflöödiõpingud Viini konservatooriumis ja ajaloo- ning näitekirjanduse kursus Viini Ülikoolis. Ühiskonnakriitilise meelega Jelineki tuntuim teos on 1983. aastal ilmunud biograafiliste sugemetega romaan "Klaveriõpetaja".
Põhiteemad Jelineki loomingus on naise seksuaalsus, selle kuritarvitamine ja üleüldine sugudevaheline võitlus. Autori sõnutsi on võim ning agressiivsus tihtilugu juhtivad jõud inimsuhetes. Romaani omapära seisneb julmuse, tooruse ja võimumängude emotsioonidevabas kirjelduses ja just eelkõige see vastuolu mõjubki siin šokeerivalt. 2001. aastal valmis selle põhjal Prantsuse-Austria-Poola mängufilm, mis on jooksnud ka Eesti kinodes ja pälvinud palju auhindu.
2004. aastal pälvis Jelinek Nobeli kirjanduspreemia "häälte ja vastuhäälte musikaalse tulva eest oma romaanides, mis paljastavad erakordse keelelise väega ühiskondlike stereotüüpide ja nende orjastava võimu absurdsust".
Originaali pealkiri: Die Klavierspielerin
Märksõnad:
austria
ilukirjandus
romaanid
Hind:
5,00 EURTeema
Ilukirjandus: väliskirjandus alla viimati lisatud:
Ernest Hemingway, Hüvasti, relvad,
Eesti Raamat, 1983, hind: 7,00 eurot
Apuleius, Metamorfoosid ehk Kuldne eesel,
Hortus Litterarum, 1994, hind: 10,00 eurot
William Harrison Faulkner, Yoknapatawpha vanaaeg. Jutustused I,
Eesti raamat, 1980, hind: 5,50 eurot
Nora Roberts, Kiusatus,
Ersen, 2008, hind: 15,00 eurot
Gotthold Ephraim Lessing, Valitud teosed. Näidendid,
Eesti Raamat, 1965, hind: 5,00 eurot
Šolom Aleihhem, Marienbad,
Aviv, 1994, hind: 6,00 eurot
Jayne Ann Krentz. Toimetanud: Ants Kaasik, Leiubüroo,
Ersen, 2001, hind: 9,00 eurot
Kate Coscarelli, Täheks sündinud,
Ersen, 2000, hind: 5,50 eurot
Sandra Brown, Kus suitsu, seal... New York Timesi bestseller,
Ersen, 1998, hind: 6,00 eurot
Sandra Brown, Alibi. New York Timesi Bestseller,
Ersen, 2000, hind: 11,00 eurot
Ilukirjandus: väliskirjandus all on 7209 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!